*23η αγωνιστική.

*Στον πρώτο γύρο: Ατρόμητος – Άρης 1-3.

*Μόλις μια ήττα για τον Άρη στα τελευταία εφτά ματς κόντρα στον Ατρόμητο ανεξαρτήτως έδρας (4-2-1).

*Έρχονται από 8/11 μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Δείτε όλα τα σημερινά προγνωστικά στοιχήματος

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Προηγούμενο ματς: Eκτός έδρας ήττα 1-0 κόντρα στον Παναιτωλικό. Το γκολ ο Καρέλης στο 24’, με δέκα παίκτες απ’ το 29’ ο Παναιτωλικός λόγω αποβολής του Οικονόμου.

Στάθηκε άτυχος στο εκτός έδρας ματς με τον Παναιτωλικό, άξιζε το θετικό αποτέλεσμα, αλλά ήταν μη αποτελεσματικός. Ο Παναιτωλικός μπήκε δυνατά, σκόραρε ωραίο γκολ στο 24’ με τον Καρέλη, αλλά ένα ιδιαίτερα απρόσεκτο μαρκάρισμα του Οικονόμου έφερε την αποβολή του πέντε λεπτά αργότερα. Ο Ατρόμητος έβγαλε κραυγαλέες φάσεις με Αντζιέλσκι και Βαλένσια, έχασε γκολ που δε χάνονται, ο Παναιτωλικός στάθηκε τυχερός σ’ αυτές τις φάσεις και άντεξε μέχρι το φινάλε.

“Κάναμε αρκετά λάθη, ειδικά στο πρώτο μέρος και στο κομμάτι της κατοχής. Δημιουργήσαμε ευκαιρίες με παίκτη παραπάνω αλλά δεν είχαμε την τύχη με το μέρος μας. Απομακρυνόμαστε από τα πλέι-οφ, βρισκόμαστε πιο κοντά στην επικίνδυνη ζώνη και στα τέσσερα παιχνίδια που απομένουν πρέπει να βελτιωθούμε”, είπε ο κόουτς Ίλιτς.

Τέταρτη σερί ήττα σ’ όλες τις διοργανώσεις για την ομάδα του, τέταρτη σερί ήττα και στο πλαίσιο του πρωταθλήματος, στις τρεις δε σκόραρε. Έμεινε στους 23 πόντους και είναι 9η, στο +7 απ’ την τελευταία δυάδα.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 6/11 Over 2.5 στο πρωτάθλημα.

*Έρχεται από 7/11 ΝG σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΑΡΗΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 1-0 επί του Παναιτωλικού για το Κύπελλο. Ο Βέλεθ το γκολ στο 64’. Καλύτερος ο Παναιτωλικός στο πρώτο ημίχρονο, είχε καθαρές φάσεις για γκολ, ισορρόπησε στη συνέχεια ο Άρης.

Έκανε βήμα προς τον τελικό Κυπέλλου, πέρασε με 1-0 απ’ την έδρα του Παναιτωλικού την Τρίτη. Μπήκε πάρα πολύ άσχημα στο ματς, δεν είχε συνοχή, έκανε το ένα λάθος μετά το άλλο, είδε τον Κουέστα να έχει δύο σωτήριες επεμβάσεις. Μετά το 25’ ισορρόπησε την κατάσταση, είχε δύο μεγάλες φάσεις με Μπράμπετς και Σαβέριο. Στο δεύτερο 45λεπτο πατούσε καλύτερα, δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα και βρήκε το γκολ με τον Βέλεθ στο 64’, έπειτα από ωραία σέντρα του Μανού Γκαρθία.

“Θέλαμε να παίξουμε όπως ξέρουμε. Δεν το κάναμε στα Γιάννενα, ίσως και λόγω Κυπέλλου. Στο δεύτερο ημίχρονο κρατήσαμε τη μπάλα, είχαμε τον έλεγχο του παιχνιδιού παρουσιάζοντας καλές και κακές στιγμές αλλά αυτό που μένει είναι το αποτέλεσμα. Είχαμε πολύ άγχος και πίεση”, είπε ο κόουτς Μάντζιος.

Επιστροφή στις νίκες μετά από τρεις ισοπαλίες, οι δύο για το πρωτάθλημα κόντρα σε Πανσερραϊκό (1-1 εκτός) και ΠΑΣ Γιάννινα (0-0 εκτός). Μετρά ρεκόρ 3-2-1 στις τελευταίες έξι αγωνιστικές, ανέβηκε στους 35 πόντους και βρίσκεται στο -9 απ’ την τέταρτη θέση, στο +6 απ’ τον έβδομο Αστέρα Τρίπολης. Τιμωρημένος ο Οντουμπάτζο, επιστρέφει ο Φεράρι.