30η αγωνιστική

*Αήττητη η Ατλέτικο Γκοϊανιένσε στα πέντε τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Φλουμινένσε, έχοντας τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία.

*No Goal και Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Φλουμινένσε – Ατλέτικο Γκοϊανιένσε 0-2

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΓΚΟΪΑΝΙΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Αβαΐ, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Ουέλινγκτον Ράτο (45’+1) και Γκάμπριελ Μπαράλιας (56′), δεχόμενη απλά τη μείωση στο 66ο λεπτό.

Τέλος στο σερί των επτά αγώνων πρωταθλήματος χωρίς νίκη κατάφερε να βάλει η Ατλέτικο Γκοϊανιένσε. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Εντουάρντο Μπαπτίστα φιλοξενήθηκε από την Αβαΐ, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό, με 1-2. Μπορεί να μην ικανοποίησε με την εμφάνιση της και να είχε λίγες καλές στιγμές στο παιχνίδι, ωστόσο εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο τα αμυντικά λάθη της αντιπάλου της, για να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα.

Βαθμολογική ανάσα στη μάχη που δίνει για να βρει από τη ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στο -6 για την ώρα από τη σωτηρία της. Εντός έδρας ωστόσο ηττήθηκε στα πέντε από τα επτά αντίστοιχα ματς που έδωσε, έχοντας ακόμη από μια νίκη και ισοπαλία. Εκτός μάχης για το αποψινό παιχνίδι τέθηκε ο πρώτος σκόρερ της ομάδος, Ουέλινγκτον Ράτο, καθώς συμπλήρωσε κάρτες.

Ατλέτικο Γκοϊανιένσε Στατιστικά

*2-3 Goals τα έξι τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΦΛΟΥΜΙΝΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Ατλέτικο Μινέιρο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 41ο λεπτό, για να μείνει με δέκα παίκτες στο 63′, όταν και αποβλήθηκε ο Μανοέλ, για να δεχθεί και δεύτερο τέρμα με πέναλτι, δυο λεπτά αργότερα.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Φλουμινένσε, μετά από τρεις διαδοχικές νίκες στο πρωτάθλημα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Φερνάντο Ντινίζ φιλοξενήθηκε από την Ατλέτικο Μινέιρο, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-0. Απογοητευτική η εμφάνιση της, στην πιο αξιόλογη ευκαιρία της είδε να ακυρώνεται ως οφσάιντ τέρμα της, ενώ από τη στιγμή που βρέθηκε πίσω στο σκορ και έμεινε και με δέκα παίκτες τα πράγματα έγιναν ακόμη πιο δύσκολα για την ίδια.

Παρά την απώλεια της αυτή, διατηρείται σταθερά εντός της πρώτης τετράδος, ωστόσο είδε τη διαφορά από την πρωτοπόρο Παλμέιρας να ανοίγει στους δώδεκα βαθμούς. Πανηγύρισε μόλις ένα διπλό στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της, στις οποίες είχε ακόμη μια ισοπαλία και τρεις ήττες. Απόντες από το αποψινό παιχνίδι είναι οι τιμωρημένοι Μανοέλ και Σαμουέλ Σαβιέ.

Δημοσιεύματα από τη Βραζιλία κάνουν λόγο για ενδιαφέρον τριών ομάδων για τον πορτιέρο Μάρκος Φελίπε. Αυτές είναι οι Σάο Πάολο, Κοριτίμπα και Μπαΐα.