ΡΑΝΧΑΙΜ ΙΛ - ΣΑΝΤΝΕΣ Προγνωστικά

26η αγωνιστική

*Μετρούν 6/10 παιχνίδια με under 2.5 γκολ τελευταία μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Α’ Γύρος: Σάντνες – Ράνχαϊμ 3-2

ΡΑΝΧΑΪΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Υπέστη ήττα με σκορ 2-0 εκτός έδρας, από τη Σόγκνταλ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 41’ ο Ινγκιμούνταρσον σκόραρε για το 1-0 του πρώτου ημιχρόνου, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 77’ πέτυχε δεύτερο γκολ και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Ράνχαϊμ δε διανύει περίοδο φόρμας, η πορεία της είναι πτωτική και κινδυνεύει να χάσει τη θέση της στην εξάδα των πλέι οφ ανόδου. έρχεται από ένα αρνητικό σερί δίχως νίκη για έξι αγωνιστικές. Έχασε στην έδρα της Σόγκνταλ (2-0) και μετρά δύο ισοπαλίες, τρεις ήττες στα πρόσφατα πέντε ματς. “Πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι και να έχουμε ενέργεια στο παιχνίδι μας”, δήλωσε ο τεχνικός της Ράνχαϊμ, Ούγο Περέιρα. Εξέτισε και είναι εκ νέου στη διάθεση του Πορτογάλου, ο Τένε.

Ράνχαϊμ Στατιστικά

*7/10 αναμετρήσεις είχαν goal/goal

*6/10 παιχνίδια έληξαν με over 2.5

*Δέχεται γκολ σε 11/12 εντός έδρας

ΣΑΝΤΝΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Γνώρισε την ήττα με σκορ 0-3 εντός έδρας, από τη Μπραν, για το πρωτάθλημα. Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες δεν αξιοποίησαν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν και έμειναν στο μηδέν. Στο 59’ ο Μίρε σκόραρε για το 0-1 και στο 66’ ο Χάγκεμπε πέτυχε δεύτερο τέρμα για τη Μπραν. Στο 78’ ο Ράσμουσεν σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Σάντνες δεν είναι στην αγωνιστική κατάσταση που θα ήθελε, το τελευταίο διάστημα, έχει βγάλει σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της και έχει χάσει σημαντικούς βαθμούς, αναφορικά με το στόχο της ανόδου. Φυσικά, η ήττα από την τρομερή φέτος Μπραν (0-3) είναι απολύτως αναμενόμενη. Μετρά πλέον μία νίκη και μία ισοπαλία σε πέντε αγώνες. Βρίσκεται στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας, αλλά θα διεκδικήσει έως το φινάλε την άνοδο στην Eliteserien. Όσον αφορά την αποστολή είναι εκτός ο τιμωρημένος Τάντεσε.