*2η αγωνιστική

*7/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 2,5

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*Μόλις μία νίκη έχει η Ρανχάιμ στα οκτώ τελευταία παιχνίδια της απέναντι στην Σάντνες (1-1-6).

ΡΑΝΧΑΙΜ ΙΛ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 2-1 από την Κόνγκσβινγκερ εκτός έδρας στην πρεμιέρα. Μπήκε δυνατά και κατάφερε να προηγηθεί με τον Σέτερ στο 17′, η γηπεδούχος ωστόσο ισοφάρισε στο 75′ με αυτογκόλ, και πήρε την νίκη στις καθυστερήσεις (90+2′).

Αδίκησε τον εαυτό της στην πρεμιέρα η Ρανχάιμ και υπέστη μια οδυνηρή ήττα στην έδρα της Κόνγκσβινγκερ, που πλήγωσε σε σημαντικό βαθμό το ηθικό της. Εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, μόνο εκείνη υπήρχε στον αγωνιστικό χώρο και δίκαια πήγε στα αποδυτήρια με το προβάδισμα. Στην επανάληψη, η γηπεδούχος ισορρόπησε το παιχνίδι και κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή και με την βοήθεια της τύχης. Θα ψάξει αντίδραση απέναντι στην Σάντνες, αν και η παράδοση δεν είναι υπέρ της τα τελευταία χρόνια.

Ρανχάιμ Ιλ Στατιστικά

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

ΣΑΝΤΝΕΣ

Προηγούμενο ματς: Σε παιχνίδι ροντέο, ηττήθηκε με 3-4 από την Έγκερσουντ εντός έδρας. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 21′, ισοφάρισε άμεσα (23′) αλλά δέχτηκε άλλα δύο γκολ μέχρι την ανάπαυλα (41′, 43′). Μείωσε στο 64′, αλλά δόθηκε η χαριστική βολή στο 74′. Μείωσε στην τελευταία φάση του αγώνα με τον Χόιλαντ (90+5′).

Την χειρότερη δυνατή εκκίνηση πραγματοποίησε η Σάντνες στην πρεμιέρα, όπου υπέστη βαριά ήττα από την νεοφώτιστη Έγκερσουντ εντός έδρας. Τραγική η αμυντική της λειτουργία, έδειξε και στα φιλικά πως υπάρχει σοβαρό πρόβλημα στα μετόπισθεν. Ο νέος τεχνικός Περέιρα καλείται να διορθώσει άμεσα ορισμένα πράγματα σε μια δύσκολη σεζόν όπως αναμένεται για την Σάντνες, που μοιάζει αποδυναμωμένη σε σχέση με πέρυσι. Χωρίς αγωνιστικά προβλήματα για σήμερα.