25η αγωνιστική

*Δεν έχει σημειωθεί “διπλό” στα τελευταία 11 επίσημα μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Ά Γύρος: Σόγκνταλ – Στρέμεν 1-1

ΣΤΡΕΜΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Στρέμεν είναι σε κακή κατάσταση αγωνιστικά και αγνοεί τη λέξη νίκη για 15 αγωνιστικές στο πρωτάθλημα. Μπορεί να έχει πάρει δύο ισοπαλίες στα τελευταία πέντε, όμως δεν της αρκούν για να “ξεκολλήσει” από την τελευταία θέση της βαθμολογίας. Υπέστη ήττα στην έδρα της Φρέντρικσταντ (3-1) στην προηγούμενη αγωνιστική, αν και μπήκε στο τελευταίο δεκάλεπτο ούσα μέσα στο ματς. Απέχει έξι πόντους από τη θέση των μπαράζ παραμονής. Δεν υπολογίζεται ο Μπιόρκχιαρ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Γνώρισε την ήττα με σκορ 3-1 εκτός έδρας, με αντίπαλο τη Φρέντρικσταντ, για το πρωτάθλημα. Μόλις στο 10’ ο Όσχαϊμ σκόραρε για το 1-0, όμως στο 14’ ο Μπίρκελαντ ισοφάρισε σε 1-1. Στο 33’ ο Ισμαχίλ έκανε το 2-1 του ημιχρόνου. Στο 82’ ο Έμπι πέτυχε τρίτο τέρμα για τους γηπεδούχους και έκανε το τελικό 3-1.

Στρέμεν Στατιστικά

*5 σερί ματς με G/G (δες το στη betshop)

*4/6 αναμετρήσεις έληξαν με over 3.5 γκολ

*Δέχεται γκολ σε 8/12 ματς εντός έδρας

ΣΟΓΚΝΤΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σόγκνταλ είχε δύσκολο έργο στο πλαίσιο της προηγούμενης αγωνιστικής, εναντίον της πρωτοπόρου ΧαμΚαμ (1-1), όμως κατάφερε να αποσπάσει ισοπαλία εντός έδρας και να μείνει στην πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Δεν έχει ρεαλιστικές ελπίδες να προλάβει την απευθείας άνοδο, θα τη διεκδικήσει όπως και πέρυσι, μέσα από τα πλέι οφ. Μετρά τρεις ισοπαλίες και δύο ήττες στα τελευταία πέντε παιχνίδια στην OBOS-ligaen. Δεν είναι διαθέσιμος ο αμυντικός Γκουέγε λόγω τραυματισμού.

Προηγούμενο παιχνίδι: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 εντός έδρας, με αντίπαλο τη ΧαμΚαμ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 28’ ο Μπιέρλο σκόραρε για το 0-1 του πρώτου ημιχρόνου. Στο 47’ ο Χάγκεν σημείωσε αυτογκόλ και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.