*Στον πρώτο γύρο: Γιοκοχάμα Μαρίνος – Σιμίζου 2-0

*Το παιχνίδι διεξάγεται σε ουδέτερο γήπεδο, στο Τόκιο.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΣΙΜΙΖΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σιμίζου έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Σερέζο Οσάκα, ανοίγοντας το σκορ με αυτογκόλ του Γιόνγιτς στο 34’, δέχθηκε έντονη πίεση στη συνέχεια, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο και τελικά δέχθηκε την ισοφάριση από τον Φουνάκι στο 76ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Σιμίζου πήρε 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην Σερέζο Οσάκα, σε έναν αγώνα που δέχθηκε έντονη πίεση, κυρίως πάντως μέχρι να ισοφαριστεί. Απέφυγε λοιπόν μία δεύτερη συνεχόμενη ήττα, ενώ στο γήπεδό της έχασε τον πιο πρόσφατο αγώνα, μετά από δύο σερί νίκες που είχε πετύχει εκεί.

Βρέθηκε πάλι εντός ζώνης απευθείας υποβιβασμού, στην 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά σε απόσταση βολής, στο -2 συγκεκριμένα, τόσο από την θέση που οδηγεί στα μπαράζ όσο και από τις θέσεις παραμονής.

Τραυματίες είναι ο έμπειρος μέσος Ρενάτο Αουγκούστο, ο δεξιός εξτρέμ Νακαγιάμα και ο γκολκίπερ Ουμέντα.

Σιμίζου Στατιστικά

*Εχει 6/8 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 8/14 G/G εντός έδρας, 6/9 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ ΜΑΡΙΝΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γιοκοχάμα Μαρίνος κέρδισε άνετα με 4-0 εντός έδρας την Κασίβα, σε έναν αγώνα που δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου, «καθαρίζοντας» την αναμέτρηση σχετικά γρήγορα, πετυχαίνοντας τρία γκολ στο πρώτο ημίωρο, με τους Νισιμούρα (17’), Λέο Σεαρά (19’), Μιζουνούμα (28’), ενώ ο Λέο Σεαρά στο 47’ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Γιοκοχάμα Μαρίνος δεν συνάντησε προβλήματα και κέρδισε με 4-0 εντός έδρας την Κασίβα, ξεπερνώντας την μοναδική της ήττα στους έξι τελευταίους αγώνες, με πέντε νίκες σε αυτό το διάστημα, τέσσερις σερί στα πιο πρόσφατα παιχνίδια στο πρωτάθλημα, δύο μακριά από το γήπεδό της.

Είναι πάντα πρωτοπόρος του βαθμολογικού πίνακα, με την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας, ξεφεύγοντας λίγο από τις δύο ομάδες που είναι πίσω της και ισοβαθμούν, ούσα στο +3. Και έχει βρεθεί στο +7 από την τέταρτη θέση που δεν οδηγεί ούτε καν στα προκριματικά για το επόμενο Τσάμπιονς Λιγκ.

Τραυματίες είναι ο μέσος Κίντα και ο δεξιός μπακ Κόικε, παραμένει τιμωρημένος ο επιθετικός και πρώτος της σκορερ Αντερσον Λόπες.