21η Αγωνιστική

* Goal/Goal & Over 2.5 τα 5/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

* Στον Α’ γύρο (14/03): Αουντάξ – Παλεστίνο 3-1

ΠΑΛΕΣΤΙΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Λα Καλέρα. Ο Σάλας άνοιξε το σκορ για την Παλεστίνο στο 34’, ο Σάες ισοφάρισε δύο λεπτά αργότερα. Νέο προβάδισμα για την Παλεστίνο στο 88’ με τον Τσαμόρο, ισοφάρισε στο 90+10’ ο Πασερίνι.

Αλώβητη και στη Λα Καλέρα η Παλεστίνο, στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων έχασε την 5η σερί νίκη, αλλά ο βαθμός κρίνεται ικανοποιητικός, αφού μειώθηκε και η διαφορά από τις ομάδες εντός τριάδας.

Προηγήθηκε με βαθιά μπαλιά στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ισοφαρίστηκε άμεσα με σεταρισμένη άμυνα, από συνεργασία των αντίπαλων φορ. Έχασε απίθανη ευκαιρία από κόρνερ, αλλά βρήκε νέο προβάδισμα με τον Τσαμόρο να σκοράρει στην πρώτη του επαφή αφότου πέρασε ως αλλαγή. Στην πίεση των τελευταίων δευτερολέπτων καταλογίστηκε το πέναλτι, για το οποίο οι παίκτες της διαμαρτυρήθηκαν εντόνως.

Εντυπωσιακοί οι “Άραβες” στο β’ γύρο του πρωταθλήματος, προηγήθηκαν τέσσερις διαδοχικές νίκες, με τελευταία το διπλό στο Σαντιάγο επί της απερχόμενης πρωταθλήτριας Ουν. Κατόλικα (0-1).

ΠΑΛΕΣΤΙΝΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της

* No Goal τα 5/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΟΥΝΤΑΞ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Ο’Χίγκινς. Ο Φουέντες άνοιξε το σκορ στο 64’ για την Αουντάξ, ο Μπαρσελό ισοφάρισε στο 71’ και ο Κολομπίνι διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 84’. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Ερνάντες της Ο’Χίγκινς.

Σε καλή κατάσταση μετά τη διακοπή του πρωταθλήματος και η Αουντάξ, την περασμένη Κυριακή πέτυχε τρίτη καλοκαιρινή νίκη και πλησίασε κι άλλο τις διεθνείς θέσεις.

Εκμεταλλεύτηκε διπλό λάθος των αντιπάλων για να προηγηθεί, αλλά δεν διαχειρίστηκε σωστά το προβάδισμα, βρέθηκε σε ανισορροπία για να ισοφαριστεί γρήγορα. Πίεσε στο φινάλε και σε δεύτερο χρόνο από κόρνερ βρήκε το καθοριστικό γκολ.

Προηγήθηκε το διπλό στην Αντοφαγκάστα, το οποίο ήρθε πιο εύκολα απ’ ότι λέει το τελικό 2-3, έκανε εντυπωσιακό πρώτο ημίχρονο (0-3). Μοναδική της ήττα στο β’ γύρο το εντός έδρας (σε ουδέτερο) 1-2 από την Κόλο Κόλο με πέναλτι στην τελευταία φάση του αγώνα.