27η αγωνιστική

*2-3 Goals τα 5/6 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Σριούσμπερι – Τζίλιγχαμ 2-1

ΤΖΙΛΙΓΧΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και δώδεκα αναμετρήσεις η Τζίλιγχαμ, σε ένα σερί όπου και μετράει τέσσερις ισοπαλίες και οκτώ ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του υπηρεσιακού Στιβ Λόβελ φιλοξενήθηκε από τη Γουίγκαν, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 3-2. “Άγγιξε το θαύμα”, ισοφαρίζοντας σε 2-2 από τη στιγμή που βρέθηκε πίσω με 2-0, όμως λίγο αργότερα δέχθηκε και τρίτο τέρμα.

Τρίτη διαδοχική ήττα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Ίπσουιτς (0-4 εντός) και Μπέρτον (1-3 εντός), οπότε και παραμένει σταθερά στην τελευταία θέση της κατάταξης. Μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες στα πέντε τελευταία εντός της, έχοντας σκοράρει μια φορά. Εξέτισε την τιμωρία του ο μέσος Φίλιπς.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-2 από τη Γουίγκαν, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 2-0 από νωρίς (8′, 21′) και παρότι έφερε το ματς στα ίσα με τους Ριβς (53′) και Ο’Κίφι (70′), εν τέλει δέχθηκε και τρίτο τέρμα στο 77ο λεπτό.

Τζίλιγχαμ Στατιστικά

*Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της. (δες το στην στοιχημαν)

*No Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΡΙΟΥΣΜΠΕΡΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά από πέντε αναμετρήσεις, μετρώντας τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες, η Σριούσμπερι υπέστη και πάλι την ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε τη Μπόλτον, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Σε ένα αρκετά ισορροπημένο ματς και ενώ όλα έδειχναν ότι δεν θα υπήρχε σκορ, εν τέλει “αυτοκτόνησε” στο φινάλε.

Βρίσκεται έτσι στην 18η θέση, έχοντας συγκεντρώσει 30 βαθμούς, ούσα στο +3 από τη ζώνη του υποβιβασμού. Έμεινε αλώβητη στις δυο πιο πρόσφατες εξόδους της (1-1-0), κρατώντας και ανέπαφη την εστία της. Μοναδικός απόντας ο τραυματίας Γουάιλι.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Μπόλτον, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που δέχθηκε στο 89ο λεπτό, έκρινε το παιχνίδι.