17η Αγωνιστική

* Over 2.5 στις 6/7 τελευταίες μεταξύ τους αναμετρήσεις για όλες τις διοργανώσεις.

ΟΣΑΣΟΥΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Σε παρατεταμένο ντεφορμάρισμα η Οσασούνα, παραμένει δίχως νίκη στη La Liga από τις 17 Οκτωβρίου. Αναιμική επιθετικά και πάλι στην έδρα της Λεβάντε την περασμένη Κυριακή, δεν απείλησε, ευχαριστημένη θα πρέπει να είναι που πήρε τον πόντο, παρότι έπαιζε με τον ουραγό του πρωταθλήματος.

0-4-3 το ρεκόρ της το τελευτάιο δίμηνο στη La Liga με μόλις 2 γκολ ενεργητικό και το ένα ήρθε με πέναλτι! Στο εντός έδρας 1-1 με την Έλτσε και στο επίσης εντός έδρας 1-1 με τη Γρανάδα. Ευχάριστη παρένθεση το 0-4 στην έδρα της Σαν Αγκουστίν για το Κύπελλο στις 2 Δεκεμβρίου.

“Είναι ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι για εμάς. Πρέπει να βελτιωθούμε, δεν ήμασταν αυτοί που έπρεπε τις τελευταίες εβδομάδες. Πρέπει να βρούμε ξανά τη χαρά για το παιχνίδι, να γίνουμε γενναίοι”, δήλωσε ενόψει Μπάρσα ο κόουτς Αρασάτε που είναι υπό πίεση πλέον.

Τραυματίας ο Αρέσο, αμφίβολος για σήμερα ο Ιμπάνιεθ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με τη Λεβάντε. Σε ένα κακό σε θέαμα παιχνίδι η Οσασούνα ήταν παντελώς ακίνδυνη, δίχως μία κλασική ευκαιρία στο ματς. Η Λεβάντε απείλησε, είχε δοκάρι και μεγαλύτερη όρεξη στο παιχνίδι.

ΟΣΑΣΟΥΝΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (δες το στο pamestoixima)

* Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Θλιβερή η εικόνα της Μπάρσα για ακόμη ένα παιχνίδι φέτος, κομπάρσος στο Μόναχο η ομάδα του Τσάβι στο πέμπτο παιχνίδι του πρώην αρχηγού στον πάγκο. Δεν είχε απάντηση στην Μπάγερν και έχασε πολύ εύκολα, στο ρελαντί με 3-0. Αποκλείστηκε για πρώτη φορά από τον όμιλο του Champions League μετά από 20 χρόνια και τη Δευτέρα θα μάθει αντίπαλο για τα playoffs του Europa League.

Προηγήθηκε η αναιμική εμφάνιση στο Καμπ Νου με την Μπέτις, όπου της πήγε και κόντρα το παιχνίδι, αφού δέχθηκε το γκολ ουσιαστικά στη μοναδική καλή φάση των αντιπάλων. Ξόδεψε ένα ημίχρονο η Μπάρσα, δημιούργησε κινδύνους από τη στιγμή που μπήκε στο παιχνίδι ο Ντεμπελέ.

“Είναι θέμα ψυχολογίας και όχι ποδοσφαιρικό… Δεν είμαστε μακριά από αυτό που θέλουμε όσον αφορά την κατανόηση του παιχνιδιού. Πρέπει να φτιάξουμε τακτικές και φυσικές συνήθειες. Η ομάδα έχει το ταλέντο να ανταγωνιστεί για τίτλους”, δήλωσε στην τελευταία συνέντευξη τύπου ο Τσάβι.

Πλέον απομακρύνεται σοβαρά και ο στόχος του επόμενου Champions League, είναι ήδη στο -6 από την Ατλέτικο.

Σα να μην έφτανε ο αποκλεισμός στο Μόναχο, τραυματίστηκαν στο ματς οι Ντεπάι και Άλμπα και προστίθενται στη λίστα των τραυματιών για το ταξίδι στην Παμπλόνα σήμερα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (3-0) από την Μπάγερν. Η Μπαρτσελόνα άντεξε για 34 λεπτά στην πίεση των Βαυαρών, ο Μίλερ άνοιξε το σκορ στο 34’ με κεφαλιά, ο Σανέ έκανε το 2-0 στο 43’ με τον Τερ Στέγκεν να φέρει ευθύνη στο μακρινό σουτ. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από το 62ο λεπτό με το Μουσιάλα, η μπάλα φάνηκε να είναι εκτός από την ασίστ του Ντέιβις.