*Αγώνας ρεβάνς για την ημιτελική φάση στο κύπελλο Κύπρου. Δεν είναι σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ίδιου αποτελέσματος στα δυο παιχνίδια, ακολουθεί ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

✅ Δείτε εδώ όλα τα σημερινά παιχνίδια στο κουπόνι πάμε στοίχημα

*2-3 Goals τα 5/6 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Άρης Λεμεσού – Ομόνοια 0-3

*Στο πρωτάθλημα: Ομόνοια – Άρης Λεμεσού 2-2, Άρης Λεμεσού – Ομόνοια 2-0

*Στα πλέι οφ: Άρης Λεμεσού – Ομόνοια 1-2, Ομόνοια – Άρης Λεμεσού 3-0

*Στο Σούπερ Καπ: Άρης Λεμεσού – Ομόνοια 2-0

ΟΜΟΝΟΙΑ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-2 επί της Ανόρθωσης, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Άλιουμ στο 60′ και στο 87′ ο Σεμέδο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Σε ανοδική πορεία βρίσκεται η Ομόνοια, ερχόμενη από αήττητο σερί πέντε αγώνων, με τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία, σε όλες τις διοργανώσεις. Την περασμένη Κυριακή, η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου φιλοξενήθηκε από την Ανόρθωση, για τα πλέι οφ, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-2.

Αποτέλεσμα δίκαιο, με την ίδια να είναι ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο και να δημιουργεί πολύ περισσότερες ευκαιρίες, σκοράροντας δις στο τελευταίο μισάωρο. Τέταρτη σερί αγωνιστική που παραμένει αήττητη (3-1-0), οπότε και έχει εδραιωθεί στην τρίτη θέση, ούσα παράλληλα στο -4 από τον πρωτοπόρο ΑΠΟΕΛ, τρεις στροφές πριν το φινάλε.

Στα του κυπέλλου τώρα, βρίσκεται με το ενάμιση πόδι στο μεγάλο τελικό, μετά και το 0-3 με το οποίο επικράτησε στο πρώτο παιχνίδι στη Λεμεσό, το οποίο και θα προσπαθήσει να υπερασπιστεί σήμερα. Ηττήθηκε μια φορά στα επτά τελευταία εντός της (5-1-1). Πλήγμα ο τραυματισμός του Μπέζους, που θα μείνει εκτός δράσης για έξι μήνες.

Ομόνοια Στατιστικά

*2-3 Goals τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια.

*Σκόραρε στα 13/14 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από την ΑΕΚ Λάρνακας, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Αγωνιστική κρίση περνάει το τελευταίο διάστημα ο Άρης Λεμεσού, που έφτασε τα πεντε παιχνίδια χωρίς νίκη σε όλες τις διοργανώσεις. Την περασμένη Κυριακή, η ομάδα του Αλεξέι Σπιλέφσκι υποδέχθηκε την ΑΕΚ Λάρνακας, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-1.

Έδειξε αρκετή βελτίωση σε σχέση με τα προηγούμενα ματς που έδωσε, έπαιξε αρκετά επιθετικά, ωστόσο δυσκολεύτηκε να γίνει ιδιαίτερα απειλητικός μέχρι την ανάπαυλα. Ακόμη καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο, είχε δοκάρι στο 83′ και αφού δεν σκόραρε, το “πλήρωσε” στο φινάλε. Μετά και από αυτή τη νέα απώλεια, μπορεί να διατηρείται τέταρτος, όμως έμεινε στο -4 από τις ευρωπαϊκές θέσεις.

Εξαιρετικά δύσκολη η αποστολή που έχει να αντιμετωπίσει σήμερα, καθώς η ήττα με 0-3 στο εντός με την Ομόνοια, αφήνει ελάχιστες ελπίδες για πιθανή πρόκριση. Επικράτησε μια φορά στις πέντε τελευταίες εξόδους του (1-1-3).