*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σεντ Μίρεν-Νταντί 2-1.

ΝΤΑΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Λίβινγκστον με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο ΜακΚόουαν στο 57’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για τη Νταντί. Εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε, παίρνοντας εν τέλη προβάδισμα στο σκορ με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα. Η άμυνά της δέχθηκε πίεση από τους φιλοξενούμενους, αλλά παρέμεινε σταθερή, διατηρώντας ανέπαφη την εστία της ως το τελευταίο σφύριγμα.

Σε αρκετά καλή κατάσταση βρίσκεται αυτή την περίοδο, είναι μαχητική σε όλες τις αναμετρήσεις της, ενώ μετράει μόλις μία ήττα στα τελευταία έξι παιχνίδια της, η οποία προήλθε απέναντι στη Ρέιντζερς (0-5). Εντός έδρας δυσκολεύει κάθε αντίπαλο, μετρώντας τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες από την αρχή της σεζόν, έχοντας κρατήσει στις περισσότερες το μηδέν παθητικό, ενώ μόλις σε δύο δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Θέλει σήμερα να εκμεταλλευτεί τις αστάθειες που βγάζει η αντίπαλός της αμυντικά, προκειμένου να βρει με μεγαλύτερη ευκολία το δρόμο προς τα δίχτυα.

Νταντί Στατιστικά

*Με No Goal τα 5/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΕΝΤ ΜΙΡΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Χιμπέρνιαν με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Κάμπελ στο 12’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ο’Χάρα με πέναλτι στο 53’. Το 1-2 πέτυχε ο Νιούελ στο 69’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Τζέιμισον στο 90+2’.

Το βαθμό της ισοπαλίας στο τέλος κατάφερε να σώσει η Σεντ Μίρεν. Έμεινε στο σκορ από νωρίς, όμως κατάφερε να ισοφαρίσει με την έναρξη της επανάληψης. Λίγα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι πήραν και πάλι προβάδισμα στο σκορ, όμως στις καθυστερήσεις βρήκε τρόπο να φέρει ξανά το ματς στα ίσα.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί σήμερα, ώστε να περάσει από την έδρα της σκληροτράχηλης Νταντί. Δεν βρίσκεται σε καλή κατάσταση αυτή την περίοδο, μετράει μόλις μία νίκη στις τελευταίες πέντε αναμετρήσεις της, έχοντας κρατήσει μόνο σε μία από αυτές ανέπαφη την εστία της. Στα θετικά το γεγονός ότι σκοράρει σχεδόν μόνιμα, ανεξαρτήτως έδρας, όμως έχει χάσει τη σταθερότητα που είχε στην αρχή της σεζόν. Παραμένει παρ’ όλα αυτά στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, όντας στο -5 από τη 2η Ρέιντζερς.