*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σεντ Μίρεν-Νταντί 2-1.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Νταντί-Σεντ Μίρεν 4-0.

*Αποτέλεσμα τρίτου γύρου: Σεντ Μίρεν-Νταντί 2-0.

✅ Δείτε όλα τα σημερινά ματς στο κουπόνι παμε στοιχημα ✅

ΝΤΑΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Σέλτικ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 34ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Φόρεστ στο 30’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ίδιο στο 67’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πόρταλς στο 74’.

Πάλεψε η Νταντί, αλλά δεν μπόρεσε να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα απέναντι στην πιο δυνατή Σέλτικ. Πιέστηκε έντονα και έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη ακολούθησε παρόμοιο σκηνικό, δεχόμενη και δεύτερο γκολ λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα. Λίγα λεπτά αργότερα μείωσε, αλλά δεν κατάφερε να πάρει κάτι παραπάνω από το ματς.

Μαχητική και στις δύο προηγούμενες εντός έδρας αναμετρήσεις της, στις οποίες φιλοξένησε τις δύο διεκδικήτριες του πρωταθλήματος. Μπορεί να μην μπόρεσε να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα κόντρα στη Σέλτικ (1-2), παρ’ όλα αυτά το σημερινό παιχνίδι είναι το σημαντικότερο για κείνη, αφού αντιμετωπίζει τη Σεντ Μίρεν που βρίσκεται στο +2. Τρίτο διαδοχικό ματς στο οποίο έχει το πλεονέκτημα έδρας, μπορεί να εκμεταλλευτεί τις πολλές αδυναμίες που βγάζουν οι φιλοξενούμενοι στα μετόπισθεν ώστε να βρει πιο εύκολα δίχτυα, κάνοντας ένα σημαντικό βήμα προς το στόχο της.

Νταντί Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΕΝΤ ΜΙΡΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Ρέιντζερς με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 34ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με το αυτογκόλ στο Μπόλτον στο 32’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μαντρόν στο 37’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντεσέρς στο 74’.

Προσπάθησε η Σεντ Μίρεν, αλλά δεν τα κατάφερε κόντρα στη Ρέιντζερς. Παρά το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, κατάφερε λίγα λεπτά μετά να βρει το γκολ της ισοφάρισης. Στην επανάληψη δέχθηκε έντονη πίεση, στην οποία υπέκυψε, με το γκολ αυτό να καθορίζει το τελικό αποτέλεσμα.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες των τελευταίων αγωνιστικών. Αγνοεί τη νίκη εδώ και πέντε ματς, μην έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της σε κανένα από αυτά. Στα θετικά το γεγονός ότι σκόραρε εξίσου στα τέσσερα από αυτά, χωρίς όμως να της είναι αρκετό ώστε να αποσπάσει παραπάνω από μία ισοπαλία (0-1-4). Δυσκολεύεται στις εξόδους της καθ’ όλη τη διάρκεια της σεζόν και σήμερα δίνει ίσως το πιο σημαντικό της παιχνίδι, καθώς μπορεί να εξασφαλίσει ως ένα μεγάλο βαθμό την 4η θέση φεύγοντας με το τρίποντο.