*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Νταντί-Σεντ Μίρεν 2-2.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Σεντ Μίρεν-Νταντί 0-1.

ΝΤΑΝΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μάδεργουελ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον ΜακΜούλαν στο 6’, όμως δέχθηκαν την ισοφάριση από τον Έφορντ στο 18’.

Έφυγε με θετικό αποτέλεσμα η Νταντί από την έδρα της Μάδεργουελ, χωρίς να πείσει με την εμφάνισή της. Ελάχιστες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, κατάφερε να πιάσει στον ύπνο την άμυνα των γηπεδούχων και την τιμώρησε. Δέχθηκε πολύ υψηλή πίεση αμυντικά και δεν μπόρεσε να κρατήσει το μηδέν παθητικό για ακόμα μία φορά. Στην επανάληψη το σκορ παρέμεινε το ίδιο, παρά τις πολλές ευκαιρίες που είχαν οι γηπεδούχοι για να πάρουν το τρίποντο.

Την έδρα της θέλει να εκμεταλλευτεί προκειμένου να ξεκολλήσει από την τελευταία θέση της βαθμολογίας. Είναι σχεδόν βέβαιο πως θα αγωνιστεί στο γκρουπ υποβιβασμού, καθώς είναι σχεδόν αδύνατο να ανατραπεί η πολύ κακή βαθμολογική, αλλά και αγωνιστική κατάσταση στην οποία βρίσκεται τόσο καιρό. Στο (1-2-2) η φόρμα της, μετράει 6 γκολ υπέρ και 8 κατά, την ώρα που η τελευταία της εντός έδρας νίκη ήταν στις αρχές του Δεκέμβρη κόντρα στη Σεντ Τζόνστον (1-0). Γεμάτο το απουσιολόγιό της, καθώς έχει κρούσματα Covid-19, όπως επίσης και μερικούς τραυματίες.

Νταντί Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΣΕΝΤ ΜΙΡΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ρος Κάουντι με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χάρισε τη νίκη στους γηπεδούχους πέτυχε ο Χούνγκο με πέναλτι στο 49’.

Τρίτη διαδοχική ήττα για τη Σεντ Μίρεν, κάνοντας μια πολύ κακή εμφάνιση απέναντι στη Ρος Κάουντι. Ελάχιστες ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, δεν απείλησε σε καμία περίπτωση τους γηπεδούχους και έμεινε στο μηδέν. Στο αμυντικό της κομμάτι πιέστηκε αρκετά από τους γηπεδούχους, όμως κατάφερε να διατηρήσει ανέπαφη την εστία της. Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα άλλαξαν, καθώς η Ρος Κάουντι βρήκε γρήγορα γκολ, με τη Σεντ Μίρεν να αναγκάζεται να πιέσει, χωρίς όμως να υπάρξει κάποια διαφορά στο τελικό αποτέλεσμα.

Αντίδραση θέλει να βγάλει η Σεντ Μίρεν, καθώς κινδυνεύει να καταστρέψει όλη την προσπάθεια που έχει κάνει από την αρχή του 2022, προκειμένου να βρεθεί εντός των πλεί-οφ για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο. Δεν έχει πείσει σε καμία από τις τελευταίες τέσσερες εμφανίσεις της, καθώς έχει καταφέρει να βρει δίχτυα μόλις στη μία από αυτές, ενώ δέχθηκε γκολ σε όλες. Μπορεί να εκμεταλλευτεί τα προβλήματα που υπάρχουν στο στρατόπεδο της Νταντί, αφού εκείνη δεν ταλαιπωρείται από πολλές και ιδιαίτερα σημαντικές απουσίες.