*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Λίνκολν-Πορτ Βέιλ 1-1.

ΠΟΡΤ ΒΕΙΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ρέντινγκ, στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Γουίνγκ στο 76’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Κνιμπς στο 83’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για την Πορτ Βέιλ. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, απείλησε ελάχιστα την αντίπαλη εστία, μένοντας στο μηδέν. Η άμυνά δέχθηκε έντονη πίεση, στην οποία υπέκυψε, δεχόμενη δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Να ξεφύγει από το σερί ηττών που «τρέχει» το τελευταίο διάστημα θέλει ιδανικά, προσπαθώντας να ξεφύγει από την επικίνδυνη ζώνη. Δεν είναι σε καλή κατάσταση, δείχνει να μην μπορεί να βρει σταθερότητα στον αμυντικό της τομέα, με αποτέλεσμα να δέχεται συνεχώς γκολ. Στα θετικά το γεγονός ότι σκοράρει αρκετά συχνά, αν και αυτό δεν την έχει βοηθήσει ώστε να αποσπάσει τα αποτελέσματα που ιδανικά θα επιθυμούσε.

Πορτ Βέιλ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΛΙΝΚΟΛΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Έξετερ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 34ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Τέιλορ στο 67’.

Ακόμα μία καλή εμφάνιση και νίκη για τη Λίνκολν. Είχε τον έλεγχο του ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου, διατηρώντας ανέπαφη την εστία της ως το τελευταίο σφύριγμα.

Συνέχεια στο αήττητο σερί της θέλει να δώσει και μπορεί να εκμεταλλευτεί την κακή κατάσταση στην οποία βρίσκεται η αντίπαλός της ώστε να το πετύχει. Μετράει τρεις νίκες στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια της (3-1-0), με 5 γκολ υπέρ και 2 κατά. Μαχητική και στις εξόδους της, συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα, παρ’ όλα αυτά είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις στις οποίες κράτησε την εστία της ανέπαφη.