ΦΑΡΟΥΛ - ΜΠΟΤΟΣΑΝΙ Προγνωστικά

19η αγωνιστική

*Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι τελευταίες 6 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΦΑΡΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στην Τσίντια, για την περασμένη αγωνιστική, στις 12/11. Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, με πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν, οι δύο ομάδες δυσκολεύτηκαν να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα στο 1ο ημίχρονο. Η Φαρούλ κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 67ο λεπτό, αλλά δεν άντεξε μέχρι τέλους, με τους να διαμορφώνουν το τελικό 1-1 στο 90+1′, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νεγκούτ.

Την προηγούμενη βδομάδα έδωσε φιλική αναμέτρηση με τον Παναιτωλικό, γνωρίζοντας την ήττα με 1-2. Συνεχίζει την εξαιρετική της πορεία, μετρώντας εννιά συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς ήττα στο πρωτάθλημα (7-2-0). Βρίσκεται στην 1η θέση της βαθμολογίας, στο +4 από τη 2η Κλουζ, με παιχνίδι περισσότερο. Εντός έδρας είναι αήττητη έως τώρα στη Liga I (7-2-0), έχοντας δεχτεί μόλις τέσσερα γκολ σε σύνολο 9 αγώνων στο γήπεδο της.

Τραυματίες οι Μουντεάνου και Νεντέλτσου.

ΦΑΡΟΥΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*5 συνεχόμενα 2-3 γκολ στα επίσημα παιχνίδια της.

*G/g στα 4/5 τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

ΜΠΟΤΟΣΑΝΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 2-3 από την Στεάουα Βουκουρεστίου, την περασμένη αγωνιστική. Μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, ανοίγοντας το σκορ στο 13ο λεπτό, αλλά η χαρά της δεν κράτησε πολύ, με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν στην ανατροπή με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού (1-2 στο 30′). Ήταν καλύτερη στο πρώτο μισό του β’ μέρους και εξαργύρωσε την ανωτερότητα της κάνοντας το 2-2 στο 66ο λεπτό. Δεν κατάφερε να συνεχίσει την αντεπίθεση της, με την Στεάουα να είναι εκείνη που βρήκε το γκολ της νίκης, διαμορφώνοντας το τελικό 2-3 στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αυτό ήταν το πέμπτο συνεχόμενο παιχνίδι της χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα (0-3-2). Βρίσκεται στη 12η θέση της βαθμολογίας, στο -9 από την πρώτη εξάδα, με παιχνίδι λιγότερο από την 6η Πετρολούλ. Δεν έχει νίκη στα τελευταία έξι εκτός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα (0-3-3), έχοντας αποτύχει να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στα τρία από αυτά.

Χωρίς απουσίες ταξίδεψε για τη σημερινή αναμέτρηση.