*Σε ουδέτερη τοποθεσία.

*Με n/g ολοκληρώθηκαν και οι 4 αναμετρήσεις στην ιστορία μεταξύ των δύο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Ρουμανίας

ΤΣΙΝΤΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 2-0 από τη Ραπίντ Βουκουρεστίου, για την περασμένη αγωνιστική. Ισορροπημένο το 1ο ημίχρονο, με την Τσίντια κυρίως να αμύνεται, απειλώντας μόνο με μακρινά σουτ. Η κόκκινη που δέχτηκε στο 45+2′ άλλαξε εντελώς τις ισορροπίες, με τους γηπεδούχους να κυριαρχούν στο β΄μέρος, δημιουργώντας τη μία ευκαιρία μετά την άλλη. Δεν άντεξε μέχρι τέλους, δεχόμενη το 1-0 από την άσπρη βούλα στο 66′. Πριν καλά καλά προλάβει να αντιδράσει, είδε την εστία της να παραβιάζεται για δεύτερη φορά (68′). Δεν κατάφερε κάτι στη συνέχεια, με το 2-0 να μένει μοιραία μέχρι τέλους.

Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα μετά από πέντε αγωνιστικές. Βρίσκεται στη 10η θέση της βαθμολογίας, στο -11 από την πρώτη εξάδα και την 6η Σεπσί, διατηρώντας ακόμη μαθηματικές ελπίδες για είσοδο στα πλέι οφ. Έχει δεχτεί γκολ στα τελευταία 13 επίσημα παιχνίδια της, σε πρωτάθλημα και κύπελλο.

Σταθερά εκτός ο Γκρούμπατς. Τιμωρημένοι οι Καπούσα, Κούπερ και Ντούλτσα.

ΤΣΙΝΤΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over2.5+g/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Έχει σκοράρει τουλάχιστον 2 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΚΡΑΪΟΒΑ 1948

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της ουραγού Μιοβένι, για την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα μέτριο ποιοτικά 1ο ημίχρονο, πήρε το προβάδισμα στο 12ο λεπτό, με την ίδια να μην απειλείται ουσιαστικά. Ανώτερη στο β’ μέρος, δέχτηκε το 1-1 κόντρα στη ροή του παιχνιδιού, με κεφαλιά του Σκαρλατάτσε μετά από εκτέλεση κόρνερ. Έβγαλε αντίδραση, πίεσε μέχρι τέλους και κατάφερε να πάρει τη νίκη στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης, με γυριστό σουτ του Αλμπού.

Σε εξαιρετική κατάσταση η ομάδα του κόουτς Νάπολι, πήρε την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα, όλες με over2.5 γκολ. Βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας, στο -5 πλέον από την πρώτη εξάδα και την 6η Σεπσί. Μακριά από το γήπεδο της μετράει 2 νίκες στα τελευταία 5 παιχνίδια της, έχοντας σκοράρει τουλάχιστον 2 γκολ και στις δύο.

Τιμωρημένος ο Παραμάτι. Μακροχρόνια τραυματίας ο Βόντα.