*33η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Κρου – Στόκπορτ 0-2

*Τέσσερις σερί αγώνες με 2-3 γκολ και under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΤΟΚΠΟΡΤ

Προηγούμενο ματς: Η Στόκπορτ κέρδισε 1-3 εκτός έδρας την Γκρίμσμπι, “καθαρίζοντας” το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο, όταν και σκόραρε τρία τέρματα με τους Σάρτσεβιτς (9’), Ολαόφε (14’), Κας (28’). Η αντίπαλος της απλά μείωσε με τον Έισα στο 52ο λεπτό στο τελικό σκορ.

Η Στόκπορτ πέρασε σαν “άνεμος” από την έδρα της Γκρίμσμπι, με σκορ 1-3, πετυχαίνοντας τρίτη νίκη στους τέσσερις τελευταίους αγώνες που παραμένει αήττητη.

Μάλιστα η τελευταία ήττα που γνώρισε ήταν στην έδρα της, από μία αντίπαλο ανάλογη της σημερινής, δηλαδή που διεκδικεί την άνοδο, την Μάνσφιλντ, σε αγώνα έξι βαθμών.

Σε κάθε περίπτωση είναι ακόμη πρωτοπόρος, αλλά πλέον στο +4 από την ομάδα που είναι στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, την Μάνσφιλντ, με ίδιο αριθμό αγώνων, ενώ η απόσταση της από την τέταρτη που οδηγεί στα play off και όχι σε απευθείας άνοδο πήγε πάλι στο +8. Εκεί ενδιάμεσα, στο -7 από αυτήν είναι και η σημερινή της αντίπαλος.

Συνεχίζει να παίζει χωρίς τον πρώτο της σκόρερ (όσο αγωνιζόταν) και βασικό επιθετικό Λούις Μπάρι, που θα λείψει για λίγες μέρες ακόμη.

Στόκπορτ Στατιστικά

*Τέσσερα σερί G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*13/20 under 2,5 εντός έδρας

*12/20 N/G εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΚΡΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Κρου κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Κρόουλι, με ένα γκολ του Αντεμπίσι στο 61ο λεπτό, σε ένα παιχνίδι με λίγες ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες.

Η Κρου ξεπέρασε και το εμπόδιο της Κρόουλι, κερδίζοντας με 1-0, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από μία ήττα και μία ισοπαλία.

Πάντως αξίζει να σημειωθεί πώς δεν χάνει εδώ και τέσσερις αγώνες μακριά από την έδρα της, με δύο νίκες και δύο ισοπαλίες.

Μετά την τελευταία νίκη, όχι απλά πλησίασε στο -7 στην κορυφή και τη σημερινή της αντίπαλο, ανέβηκε στην τρίτη και τελευταία θέση που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, αν και σε απόσταση βολής από την τέταρτη, στο +1 συγκεκριμένα, που δεν οδηγεί πουθενά.