Φάση των “32”

*Αγώνας νοκ-άουτ. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο 90λεπτο, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Over 2,5 στα 6/10 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Δείτε τα Προγνωστικά Ισπανίας

ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΧΙΧΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ (Β’)

Η Σπόρτινγκ Χιχόν είχε δύο διαφορετικά πρόσωπα στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος. Ξεκίνησε δυναμικά, με σταθερότητα και αποτελεσματικότητα, βρέθηκε ακόμα και στην κορυφή της βαθμολογίας. Ωστόσο, στη συνέχεια έχασε τη φόρμα της, ήρθαν απανωτές αποτυχίες και της κόστισαν στην κατάταξη. Δεν κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης στην εντός έδρας αναμέτρηση της προηγούμενης αγωνιστικής απέναντι στη Λούγο (1-1), παρά το αριθμητικό πλεονέκτημα για μισή ώρα αγώνα. Νωρίτερα έκανε εκτός έδρας νίκη με αντίπαλο την Ιμπίθα (0-2) πραγματοποιώντας καλή και πειστική εμφάνιση έπειτα από αρκετό καιρό. Στηρίζεται ο κόουτς Νταβίδ Γκαγέγο. Στον προηγούμενο γύρο του Κόπα ντελ Ρέι νίκησε στην παράταση την Αλκορκόν με σκορ 2-1. Είναι εκτός οι Μπεροκάλ, Μαρκ Βαλιέντε, Πέδρο Ντίαθ. Δεν είναι διαθέσιμος επίσης ο κίπερ Κουέγιαρ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 εντός έδρας, με αντίπαλο τη Λούγο, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 44’ ο Χοσέ Καρίγιο σκόραρε για το 0-1 των φιλοξενούμενων που ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο 61’ ο Αϊτόρ Γκαρθία ισοφάρισε σε 1-1 και στο 63’ αποβλήθηκε ο Βαλεντίν για λογαριασμό της Λούγο.

Σπόρτινγκ Χιχόν Στατιστικά

*3/5 ματς με G/G (δες το στο pame stoixima online)

*5/6 αναμετρήσεις τελευταία έληξαν με under 2.5

*Δέχεται γκολ σε 10/12 παιχνίδια ως γηπεδούχος

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Η Βιγιαρεάλ κατάφερε να αντιστρέψει το κλίμα στο φινάλε του έτους και να πάρει διαδοχικές νίκες που την ανέβασαν βαθμολογικά. Ξεκίνησε το νέο έτος με επιβλητική εμφάνιση και ευρείας έκτασης νίκη απέναντι στην ουραγό Λεβάντε (5-0), ενώ έκλεισε το ‘21 με την εντός έδρας επιτυχία εναντίον της Αλαβές με σκορ 5-2. Έκτη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα του Ουνάι Έμερι σε πρωτάθλημα, Κόπα ντελ Ρέι και Τσάμπιονς Λιγκ. Είναι μέσα σε ολες τις διοργανώσεις που συμμετέχει. Στον προηγούμενο γύρο του Κυπέλλου επικράτησε της Σανλουκένιο με 1-7 εκτός έδρας. Ο Έμερι δεν υπολογίζει τους Κοκελέν, Πάκο Αλκάθερ και Ρουμπέν Πένια, ενώ δίνεται αμφίβολος ο Ντανγιούμα. Επίσης, είναι εκτός αποστολής οι Ρούλι, Αλμπέρτο Μορένο, Μαντί, Ντάνι Παρέχο, Καπουέ, Βιθέντε Ιμπόρα και Πεδράθα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Πήρε τη νίκη με σκορ 5-0 εντός έδρας, με αντίπαλο τη Λεβάντε, για το πρωτάθλημα. Μόλις στο 8’ ο Ντιά σκόραρε για το 1-0 και στο 16’ ο Πάου Τόρες έκανε το 2-0. Στο 37’ ο Ζεράρδ Μορένο ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 για το ημίχρονο. Στο 74’ ο Μάνου Τριγέρος έκανε το 4-0 και στο 79’ πάλι ο Ζεράρδ Μορένο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.