*GG & over 3,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΑΝΣΑΣ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της Σαν Χοσέ. Ο Βίτορ Κόστα έκανε το 1-0 στο 11′. Απάντησαν οι γηπεδούχοι με Ροσέρο (18′) και Πουλίδο (29′).

Έσπασε το ρόδι στο πρωτάθλημα η Κάνσας πετώντας νοκ άουτ τη Σαν Χοσέ την προηγούμενη βδομάδα, μετά από τρεις σερί ισοπαλίες. Μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και δεν πτοήθηκε από τη γρήγορη ισοφάριση των φιλοξενούμενων, κάνοντας το 2-1 λίγο πριν το ημίωρο.

Έριξε κατακόρυφα ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο βλέποντας τη Σαν Χοσέ να πιέζει, χωρίς ουσιαστικό αποτέλεσμα. Καταφέρνει να εκμεταλλεύεται την έδρα της, γνωρίζοντας μόλις μία ήττα από τη Νάσβιλ (3-0) στις 21 Σεπτεμβρίου 2023 σε έντεκα αγωνιστικές (επτά νίκες, τρεις ισοπαλίες).

ΚΑΝΣΑΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ ΓΚΑΛΑΞΙ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (3-3 εντός) με τη Σεντ Λούις. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές με Γιόβελιτς (3′) και Πάιντσιλ (51′), απάντησαν ισάριθμες οι Οστράκ (27′) και Νίλσον (60′). Το 3-2 για τη Σεντ Λούις έκανε ο ΜακΚάρθι με αυτογκόλ (88′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γιοσίντα στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Με δέκα έμειναν οι Λος Άντζελες Γκάλαξι (90+5′ Κάσερες).

Με την τύχη της τα έβαλε η Λος Άντζελες Γκάλαξι στην αναμέτρηση με τη Σεντ Λούις. Προηγήθηκε με το καλημέρα, είχε δύο δοκάρια στο 13′ κι άλλο ένα στο 32′ για να κάνει καθοριστικό βήμα για νίκη. Λίγο πριν το 2-1 του Πάιντσιλ οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Κλάους, προτού η αναμέτρηση πάρει τρελό ρυθμό.

Διατηρείται αήττητη μετά από τέσσερις αγωνιστικές (1-3-0), στις δέκα τελευταίες πανηγύρισε μόλις μία νίκη επί της Σαν Χοσέ (3-1 εκτός) στις 3 του μηνός (έξι ισοπαλίες, τρεις ήττες). Στις 16 τελευταίες επισκέψεις της στην έδρα της Κάνσας έχει απολογισμό 1-7-8.