* 18η Αγωνιστική

* Under 2.5 τα πέντε τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης. Αήττητη σε αυτό το διάστημα η Ράσινγκ με ρεκόρ 4-1-0!

Δείτε τα Προγνωστικά Αργεντινής

ΡΟΣΑΡΙΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Νέα καλή εμφάνιση από τη Ροσάριο στην εμβόλιμη αγωνιστική μεσοβδόμαδα, άξιζε κάτι παραπάνω ωστόσο από το τελικό 1-1 στην έδρα της Πλατένσε, παρότι βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ. Ιδανική η αντίδρασή της στο πρώτο ημίχρονο, θα μπορούσε να γυρίσει το ματς πριν την ανάπαυλα.

Τρίτο σερί παίχνίδι δίχως ήττα για την ομάδα του Κίλι Γκονσάλες (1-2-0), είχε προηγηθεί η εντυπωσιακή ανατροπή στο φινάλε επί της Πατρονάτο (3-2 εντός) και το εκτός έδρας 2-2 με την Εστουδιάντες, όπου ισοφαρίστηκε στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Πλατένσε. Πολύ όμορφο το γκολ της Πλατένσε για το 1-0 στο 19′ με εκφραστή τον Τισέρα. Η Ροσάριο απάντησε γρήγορα με τον Γκάμπα στο 30′, ενώ είχε χάσει τεράστια ευκαιρία να το πράξει λίγο νωρίτερα. Συνέχισε να απειλεί μέχρι την ανάπαυλα. Καλύτερη και στο δεύτερο ημίχρονο η Ροσάριο, ήταν η μοναδική ομάδα που απειλούσε, ωστόσο ήταν επιπόλαιη στην αντίπαλη περιοχή.

ΡΟΣΑΡΙΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας (δες το στη Betshop)

* Over 2.5 τα 6/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

ΡΑΣΙΝΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με το βαθμό της ισοπαλίας επέστρεψε από τη Σάντα Φε η Ράσινγκ, επιβίωσε το κακό πρώτο ημίχρονό της, ισοφάρισε αργά και λίγο έλειψε να “κλέψει” τη νίκη στο τέλος. Γενικά όμως η ομάδα δεν πείθει το τελευταίο διάστημα, η μοναδική της νίκη από τα τέλη Αυγούστου ήταν το τυχερό 1-2 στην έδρα της Πατρονάτο. Γι αυτό και υπήρξε αλλαγή τεχνικής ηγεσίας με τον Ουμπέδα να αποχωρεί και τον Γκάγκο να αναλαμβάνει τα ηνία της ομάδας, ο οποίος υποσχέθηκε πιο επιθετικό ποδόσφαιρο.

14η ολοκλήρωσε την 17η αγωνιστική η Ράσινγκ, στους 23 πόντους, παραδόξως τους 13 εξ αυτών τους έχει κατακτήσει μακριά από την έδρα της (3-4-2).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Ουνιόν Σάντα Φε. Πρώτη τεράστια απειλή για την Ουνιόν, αμυντικός της Ράσινγκ έσωσε το 1-0 με προβολή πάνω στη γραμμή. Πιο απειλητική στο πρώτο μέρος η Ουνιόν, άξιζε να πάει με προβάδισμα στην ανάπαυλα. Τελικά άνοιξε το σκορ στο 72′ με τον Καλντερόν, μετά από φάση διαρκεία στην περιοχή της Ράσινγκ. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 81′ με τον Κοπέτι και λίγο αργότερα είχαν δοκάρι για την ανατροπή.