*11η αγωνιστική.

*Δεν υπάρχει ισοπαλία σε 10 ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Από 7/9 νίκες επί του Βόλου έρχεται ο Άρης ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης. Στις πέντε δε δέχτηκε γκολ.

*Μετρούν 8/10 μεταξύ τους NG ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Δείτε τα Προγνωστικά Super League

ΒΟΛΟΣ

Προηγούμενο ματς: Eκτός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα. Το 1-0 ο Κιάκος στο 50’, ισοφάρισε ο Κόμπα στο 73’.

Πήρε σημαντικό αποτέλεσμα εκτός έδρας την περασμένη εβδομάδα εκτός έδρας κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα, έκανε σχετικά καλή εμφάνιση. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Ηπείρου είχε την πρωτοβουλία, αλλά οι πραγματικά καλές φάσεις που έβγαλε ήταν λίγες, είχε θέμα στην τελική ενέργεια. Μπήκε στο δεύτερο 45λεπτο με γρήγορο γκολ, πήρε ώθηση και αυτοπεποίθηση, αλλά ο Βόλος πατούσε ολοένα και καλύτερα, κυκλοφόρησε την μπάλα και βρήκε την ισοφάριση στο 73’. Αγχώθηκε πολύ ο ΠΑΣ στη συνέχεια, προσπάθησε σπασμωδικά να βρει δεύτερο γκολ, δεν τα κατάφερε.

«Έγινε ένα παιχνίδι το οποίο μου αφήνει γλυκόπικρη γεύση. Από τη μία δείξαμε ότι ήρθαμε να παίξουμε αντίπαλοι με μία καλή ομάδα. Παίξαμε με τον δικό μας τρόπο, είχαμε την υπεροχή, αλλά μας αφήνει πικρία το ματς, γιατί δεχτήκαμε το γκολ χωρίς να προμηνύεται από τον ρυθμό του αγώνα», είπε ο κόουτς Μπράτσος. Δεύτερο σερί θετικό αποτέλεσμα για την ομάδα του μετά την εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Κηφισιάς, την πρώτη του φετινού πρωταθλήματος. Με έξι πόντους είναι στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, ισόβαθμη με ΠΑΣ Γιάννινα και Παναιτωλικό, αλλά με ματς λιγότερο. Επιστρέφουν οι Σιέλης (Αμυντικός, 5,1) και Άλχο (Αμυντικός, 7,1).

ΒΟΛΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δέχτηκε γκολ σ’ όλα τα ματς πρωταθλήματος.

*Μετρά 6/9 G/G και 6/9 Over 2.5 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΑΡΗΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-3 κόντρα στον Ατρόμητο. Το 0-1 ο Φριτζόνσον στο 25’, ισοφάρισε ο Φαμπιάνο στο 39’. Το 1-2 ο Βαλένια με πέναλτι στο 55’, το 1-3 ήρθε απ’ τον Καμαρά στο 77’.

Τεράστιο πισωγύρισμα η ήττα της περασμένης εβδομάδας εντός έδρας απ’ τον Ατρόμητο, έδειξε ότι έχει διακυμάνσεις, απόρροια των πολλών απουσιών και των πολλών αλλαγών. Συμπαθητική η εικόνα του στο πρώτο ημίχρονο, είχε τον έλεγχο, βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά βρήκε απάντηση πριν την ανάπαυλα. Τραγική η εικόνα του στο δεύτερο μέρος, αυτό ανήκε ολοκληρωτικά στον Ατρόμητο, έκανε ό,τι ήθελε στο χορτάρι, δεν απειλήθηκε ποτέ απ’ τους Θεσσαλονικείς, σκόραρε δύο φορές μέχρι το 77’ και ήλεγξε απόλυτα την κατάσταση μέχρι το φινάλε.

«Σίγουρα δεν είναι εύκολη περίοδος για εμάς. Ειδικά όταν συζητούμε για μια ομάδα με δεκαεννιά νέους παίκτες, που προσπαθεί να βρει την ομοιογένειά της, να αντιμετωπίζει τόσα προβλήματα δεν είναι ό,τι καλύτερο. Θα βρούμε λύσεις εκ των έσω. Θα παρουσιαστούμε όσο γίνεται πιο συμπαγείς στο αμυντικό κομμάτι. Όταν είσαι μεγάλη ομάδα υπάρχει το “πρέπει” και εμείς πρέπει να λειτουργούμε υπό όλες τις συνθήκες», είπε ο κόουτς Μάντζιος.

Επιστροφή στις ήττες για την ομάδα του έπειτα από τρεις αγωνιστικές (2-1-0), έχει δύο ήττες στις τελευταίες οκτώ (4-2-2). Έμεινε στους 14 πόντους και βρίσκεται εντός εξάδας, ωστόσο βρίσκεται πλέον στο -5 απ’ την τετράδα. Σήμερα θα λείψει ο MVP Φαμπιάνο, πρόλαβε ο αριστερός μπακ Φεράρι, οι επιλογές είναι μετρημένες στην άμυνα. Στους στόπερ θα γίνει «αλχημεία», ίσως χρησιμοποιηθεί ο Ντουκουρέ, υποψήφιο και σχήμα με τριάδα. Διαθέσιμοι έπειτα από αρκετό καιρό οι Σαβέριο (Μέσος, 1) και Ζουλ (Μέσος, 3).