*26η αγωνιστική (τελευταία κανονικής διάρκειας).

*Στον πρώτο γύρο: ΟΦΗ – Λεβαδειακός 2-1.

*Μόλις δύο «διπλά» στα τελευταία εννέα μεταξύ τους παιχνίδια, τα πήρε αμφότερα ο Λεβαδειακός.

*Από 7/9 μεταξύ τους 2-3 Goal έρχονται οι δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Δείτε τα προγνωστικά Σούπερ Λιγκ

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 6-0 κόντρα στον Ολυμπιακό. Το 1-0 ο Μπιέλ στο 2’, το 2-0 έκανε ο Χουάνγκ στο 38’, το 3-0 ήρθε ξανά απ’ τον Μπιέλ στο 49’. Το 4-0 έκανε ο Μπακαμπού με πέναλτι στο 58’, ακολούθησαν άλλα δύο γκολ απ’ τον Κανός στο 86’ και το 88’.

Δεν είχε ελπίδα να προκαλέσει προβλήματα στον Ολυμπιακό την περασμένη εβδομάδα, ειδικά απ’ τη στιγμή που δέχτηκε γκολ μόλις στο δεύτερο λεπτό. Το ματς είχε τελειώσει απ’ το πρώτο ημίχρονο με το 2-0, στο δεύτερο μέρος τα πόδια ήταν πλέον πιο «ελαφριά» και οι ερυθρόλευκοι προσέφεραν θέαμα στο κοινό τους. Σκόραραν με πολλούς τρόπους, μέχρι το 58’ είχαν φτάσει στο 4-0, από εκεί και έπειτα έκαναν διαχείριση, ωστόσο ο Κανός που ήρθε απ’ τον πάγκο τους έδωσε άλλα δύο γκολ στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα.

«Πρέπει να ξεχάσουμε γρήγορα το ματς. Αυτό το ματς δεν καθορίζει την εικόνα της ομάδας. Δεν μας πήγαν καλά τα πράγματα. Είμαι αισιόδοξος για τη συνέχεια ανεξάρτητα από την εικόνα της ομάδας μας σήμερα», είπε ο κόουτς Πετράκης. Επιστροφή στις ήττες μετά το εντός έδρας 0-0 κόντρα στον Παναιτωλικό, είχαν προηγηθεί τέσσερις σερί ήττες με ΠΑΟΚ, Βόλο, ΑΕΚ και Ατρόμητο, ο Κρητικός κόουτς έχει πάρει μόλις έναν πόντο στο διάστημα της παρουσίας του στους Βοιωτούς.

Η ομάδα της Βοιωτίας δεν έχει νίκη σε 10 αγωνιστικές (0-3-7), δε σκόραρε στα 8/10 ματς. Με 14 πόντους πλέον είναι τελευταία, στο -2 απ’ τη Λαμία, στο -1 απ’ τον Ιωνικό. Επιστρέφουν οι Τζημόπουλος, Γερεμέγεφ και Παναγιώτου.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 14/22 Under 2.5 στο πρωτάθλημα.

*Έρχεται από 9/11 ΝG στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΟΦΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-3 κόντρα στην ΑΕΚ. Το 0-1 με αυτογκόλ του Πασαλίδη στο 43’, το 0-2 έκανε ο Άμραμπατ στο 49’, το 0-3 ήρθε απ’ τον Γκατσίνοβιτς στο 62’. Δίκαιο το αποτέλεσμα.

Έχασε άνετα για ακόμη μια φορά εντός έδρας, δεν κατάφερε να παρουσιαστεί ανταγωνιστικός κόντρα στην ΑΕΚ, έχει κάνει το γήπεδο του… εξοχικό για τους πάντες φέτος. Ήταν «μέσα» στο κλίμα του αγώνα μόνο στο πρώτο ημίχρονο, δεν επέτρεψε στην «ένωση» πολλές καθαρές φάσεις, αλλά ήταν ανήμπορος να απειλήσει σοβαρά. Πιάστηκε στον «ύπνο» στη φάση του 1-0, είχε κάκιστη αντίδραση και στο 2-0 του 49’, κάπου εκεί τελείωσε το ματς. Το 0-3 στο 62’ έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη δίκαιη επικράτηση της ΑΕΚ.

«Δεν μπορώ να είμαι περήφανος μετά από μια δύσκολη ήττα. Προσπαθήσαμε να είμαστε γενναίοι στο παιχνίδι όμως η ποιότητα της ΑΕΚ είναι σε πολύ καλό επίπεδο. Είναι οι μικρές λεπτομέρειες που εκμεταλλεύονται την διαφορά στην ποιότητα. Δεν είχαμε καλή συγκέντρωση και εκεί κρίθηκε το παιχνίδι», είπε ο κόουτς Νταμπράουσκας. Δεύτερη ήττα για την ομάδα του στις τελευταίες τρεις αγωνιστικές, μετρά ρεκόρ 2-1-2 στις τελευταίες πέντε, με 26 πόντους βρίσκεται στο +11 απ’ την τελική δυάδα. Οι Κρητικοί έχουν μόλις μια ήττα στα τελευταία έξι εκτός έδρας ματς πρωταθλήματος (3-2-1). Επιστρέφει ο Περέα (Μέσος, 19,1).