*Νοκ-άουτ ημιτελικός του Κυπέλλου. Σε περίπτωση ισοπαλίας, ακολουθεί παράταση κι αν χρειαστεί πέναλτι.

*Φετινά ματς: Σινσινάτι – Ίντερ Μαϊάμι 1-0.

*Μόλις μια ισοπαλία σε εφτά μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΙΝΣΙΝΑΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 κόντρα στο Κολόμπους την Κυριακή. Το 1-0 ο Μόρις στο 15’, το 2-0 έκανε ο Ερνάντες στο 23’ με πέναλτι, το 3-0 ήρθε στις καθυστερήσεις απ’ τον Ράσελ-Ρόου.

Κατώτερο των περιστάσεων στην επιστροφή στη δράση για το πρωτάθλημα, δεν κατάφερε να πάρει αποτέλεσμα στο εκτός έδρας ματς με το Κολόμπους. Έκανε τραγικό πρώτο ημίχρονο, δέχτηκε δύο γκολ μέχρι το 23’ και από εκεί και έπειτα το ματς πήρε το δρόμο του. Διαχειρίστηκε καλά την κατάσταση το Κολόμπους, που βρήκε το 3-0 στο φινάλε και επικράτησε δίκαια. Επιστροφή στις ήττες για το Σινσινάτι έπειτα από τέσσερις αγωνιστικές (2-2-0), ερχόταν από δύο διαδοχικές νίκες κόντρα σε Νάσβιλ (3-1) και Νέα Υόρκη Ρεντ Μπουλς (2-1), είχαν προηγηθεί δύο σερί ισοπαλίες με Νιου Ίνγκλαντ (2-2) και Σάρλοτ (2-2). Μετρά 51 πόντους και βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας της Ανατολής. Η πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου είναι μεγάλος στόχος.

ΣΙΝΣΙΝΑΤΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 13/17 Over 2.5 σε όλες τις διοργανώσεις.

*Έρχεται από 7/8 G/G σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΙΝΤΕΡ ΜΑΪΑΜΙ

Προηγούμενο ματς: Νίκη στα πέναλτι στον τελικό κόντρα στο Νάσβιλ στον τελικό του Λιγκς Καπ. Το 0-1 ο Μέσι στο 23’, ισοφάρισε ο Πίκολτ στο 57’ για το Νάσβιλ, το τρόπαιο κρίθηκε στα πέναλτι.

Έγραψε ιστορία το Σάββατο, κατέκτησε το πρώτο τρόπαιο της ιστορίας της στον τελικό του Λιγκς Καπ κόντρα στο Νάσβιλ. Προηγήθηκε με ακόμη ένα γκολ του Μέσι, είχε δοκάρι και θα μπορούσε να κάνει το 2-0, αλλά στο 57’ ισοφαρίστηκε. Το Νάσβιλ είχε φάσεις και μπορούσε να προηγηθεί, γενικά το ματς ήταν «ανοιχτό», αλλά έληξε ισόπαλο. Κανένας δεν κατάφερε να ξεχωρίσει, το τρόπαιο κρίθηκε στα πέναλτι, εκεί η Ίντερ Μαϊάμι ήταν πιο εύστοχη, χρειάστηκαν 10 εκτελέσεις για να έρθει η νίκη.

Λάμπει ακόμη το αστέρι του Λιονέλ Μέσι, ο οποίος είχε 10 γκολ σε εφτά ματς του Λιγκς Καπ! Σε ό,τι αφορά το πρωτάθλημα, η Ίντερ Μαϊάμι δεν έχει νίκη στα τελευταία 11 ματς (0-3-8), με 18 πόντους είναι ουραγός της Ανατολικής Περιφέρειας. Χρειάζεται ξεκούραση ο Μέσι, αλλά αυτό δεν πρόκειται να συμβεί σήμερα, καθώς αναμένεται να παίξει στον ημιτελικό.