7η αγωνιστική

*Αήττητη η Μπράγκε στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός με αντίπαλο την Έστερσουντ, έχοντας από δυο νίκες και ισοπαλίες. Τον Ιούνιο του 2008 η τελευταία της ήττα (0-2).

*No Goal και Under 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΜΠΡΑΓΚΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Σάντβικεν, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Καμόες στις καθυστερήσεις.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Μπράγκε, μετά από δυο παιχνίδια στα οποία και είχε από μια ισοπαλία και ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιάνε Μίαν φιλοξενήθηκε από τη Σάντβικεν, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό, επικρατώντας με 0-1. Καλύτερη σε γενικές γραμμές στον αγωνιστικό χώρο, τα βρήκε όμως σκούρα μέχρι να κάμψει την αντίσταση της αντιπάλου, κάτι που έκανε εν τέλει στο φινάλε.

Αυτή ήταν και η τρίτη φετινή της νίκη, μετά και από εκείνες κόντρα σε Βάρμπεργκς (1-0 εντός) και Έργκριτε (1-2 εκτός), φτάνοντας παράλληλα τους έντεκα βαθμούς για την ώρα. Από μια νίκη και ισοπαλία στα δυο εντός της.

Μπράγκε Στατιστικά

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΕΣΤΕΡΣΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Έρεμπρο, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα με τον Μουσολιτίν στο τρίτο λεπτό, για να δεχθεί την ισοφάριση με πέναλτι στο 86′.

Μακριά από τις επιτυχίες έμεινε για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι η Έστερσουντ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάγκνους Πάουελ υποδέχθηκε την Έρεμπρο, με την οποία μοιράστηκαν από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Προηγήθηκε με το “καλημέρα” και παρότι είχε τις φάσεις στην πορεία, δεν “καθάρισε” το ματς και κόντρα στη ροή έκανε πέναλτι, με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα.

Αυτή ήταν και η τρίτη διαδοχική της ισοπαλία, μετά και από εκείνες με Έργκριτε (1-1 εντός) και Χέλσινγκμποργκ (0-0 εκτός), φτάνοντας παράλληλα τους έξι βαθμούς στα ισάριθμα πρώτα παιχνίδια της σεζόν. Χωρίς διπλό αλλά και γκολ στις τρεις εξόδους (0-1-2).