*2-3 Goals τα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Σάντος – Κοριτίμπα 2-1

*Στο κύπελλο: Κοριτίμπα – Σάντος 1-0, Σάντος – Κοριτίμπα 3-0

ΚΟΡΙΤΙΜΠΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Γκοϊάς, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 80′ και έξι λεπτά αργότερα έμεινε και με δέκα παίκτες, με τον Εγκίντιο να αποβάλλεται.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Κοριτίμπα, μετά και τη νίκη επί της Κουιάμπα (1-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γκουστάβο Μορινίγκο φιλοξενήθηκε από τη Γκοϊάς, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 1-0. Αν και καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, δεν κατάφερε να νικήσει τον αντίπαλο πορτιέρο με τις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν. Στο δεύτερο μέρος, προσπάθησε να διαχειριστεί καλύτερα το ματς, όμως μια αμυντική της αδράνεια την έφερε πίσω στο σκορ, χωρίς να αλλάξει κάτι στα λεπτά που απέμειναν.

Τρίτη ήττα στις τέσσερις τελευταίες στροφές του πρωταθλήματος, διατηρείται στο +1 από τη ζώνη του υποβιβασμού και τη Φορταλέζα. Έμεινε αήττητη στα τρία πιο πρόσφατα εντός της, έχοντας δυο νίκες και μια ισοπαλία. Ενισχύθηκε με την απόκτηση του αριστερού μπακ Ράφαελ Σάντος από την Κρουζέιρο, που ενδεχομένως να πάρει φανέλα βασικού απόψε, αντικαθιστώντας την τιμωρημένο Εγκίντιο.

Κοριτίμπα Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 6/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΑΝΤΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Φλουμινένσε, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 16ο λεπτό με τον Λουίζ Φελίπε και παρότι δέχθηκε την ανατροπή (πεν. 71′, 72′), εν τέλει ισοφάρισε στο τελικό αποτέλεσμα με τον Μάρκος Λεονάρντο στο 86′.

Αήττητη παραμένει εδώ και τρία παιχνίδια η Σάντος, σε ένα σερί όπου και μετράει μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λίσκα υποδέχθηκε τη Φλουμινένσε, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Ούσα καλύτερη στο ξεκίνημα ευτύχησε να προηγηθεί, όμως στη συνέχεια είδε την αντίπαλο της να ανεβάζει στροφές και να κάνει την ανατροπή. Ρίσκαρε στα τελευταία λεπτά, για να πάρει κάτι και δικαιώθηκε, φέρνοντας το ματς στα ίσα.

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και το 0-0 στην έδρα της Φορταλέζα, οπότε και βρίσκεται στα μέσα της κατάταξης και σε ισοβαθμία με την Αμέρικα Μινέιρο. Δεν έχει πανηγυρίσει το διπλό στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της, όπου είχε τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες, ενώ βρήκε μόλις μια φορά δίχτυα σε αυτές. Δεν είναι ακόμη έτοιμοι οι νεοαποκτηθείς Λουάν και Νέιταν, εκτίει τιμωρία ο Καμάτσο.