12η αγωνιστική

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΣΕΑΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Γκοϊάς, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο ένατο λεπτό με τον Μεντόσα, όμως στο 82′ έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μπρούνο Πατσέκο, και λίγο αργότερα δέχθηκε την ισοφάριση με πέναλτι.

Αήττητο σερί δέκα αναμετρήσεων για τη Σεαρά, στο οποίο και μετράει από πέντε νίκες και ισοπαλίες, σε όλες τις διοργανώσεις. Την προηγούμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος, φιλοξενήθηκε από τη Γκοϊάς, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Μπήκε πιο δυνατά και πήρε από νωρίς προβάδισμα και παρότι έδειχνε να ελέγχει την κατάσταση, εν τέλει λύγισε στα τελευταία λεπτά, από το σημείο του πέναλτι.

Αυτή ήταν και η πέμπτη της ισοπαλία στις επτά πιο πρόσφατες αγωνιστικές (2-5-0), φτάνοντας παράλληλα τους 14 βαθμούς συνολικά. Αήττητη στα πέντε τελευταία εντός της, με τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες. Όπως ανακοινώθηκε ο Μαρκίνιος Σάντος θα είναι ο νέος της τεχνικός, μετά και τη φυγή του Ντοριβάλ Τζούνιορ για τη Φλαμένγκο. Εξέτισαν την τιμωρία τους οι Νίνο Παραΐμπα και Ροντρίγκο Λιντόσο, ενώ εκτός θα μείνει αυτή τη φορά ο Μπρούνο Πατσέκο, που αποβλήθηκε.

Σεαρά Στατιστικά

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΙΝΕΪΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Σάντος, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο έκτο λεπτό με τον Σάβιο, απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα με τη συμπλήρωση μιας ώρας, όμως στο 84′ δέχθηκε την ισοφάριση με πέναλτι.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τρία παιχνίδια η Ατλέτικο Μινέιρο, σε ένα σερί όπου και μετράει δυο ισοπαλίες και μια ήττα.Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αντόνιο Μοχάμεντ υποδέχθηκε τη Σάντος, με την οποία έμεινε στο 1-1. Για ακόμη μια φορά δεν έπεισε με την εμφάνισή της, καθώς παρότι πήρε από νωρίς το προβάδισμα, στη συνέχεια είχε περισσότερο παθητικό ρόλο και το πλήρωσε στα τελευταία λεπτά με ισοφάριση, αν και είχε αποκτήσει και αριθμητικό πλεονέκτημα λίγο νωρίτερα.

Μετά και από αυτή την απώλεια, έμεινε πέντε βαθμούς μακριά από την κορυφή και την Παλμέιρας. Ηττήθηκε μια φορά στις 13 τελευταίες εξόδους της, στην πιο πρόσφατη εξ αυτών, μετρώντας ακόμη οκτώ νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Συμπλήρωσαν κάρτες οι Ζάιρ και Άλαν, θετικός στον covid-19 ο Σάβιο, ενώ ειδική άδεια δόθηκε τον Ιγκόρ Ραμπέγιο για τη γέννηση του γιου του.