5η αγωνιστική

*Η Βάρμπεργκς επικράτησε και στα τρία τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Σούντσβαλ.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΣΟΥΝΤΣΒΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Ούτσικτενς, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 10ο λεπτό.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Σούντσβαλ, μετά και τη νίκη που πανηγύρισε επί της Σκέβντε (3-1 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντάγκλας Γιάκομπσεν φιλοξενήθηκε από την Ούτσικτενς, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-0.

Βρέθηκε πίσω με το “καλημέρα” σε ένα κάκιστο για την ίδια πρώτο ημίχρονο. Με την επιστροφή από τα αποδυτήρια οι γηπεδούχοι έριξαν το ρυθμό, με την ίδια να μην είναι ικανή να γίνει απειλητική προς την αντίπαλη εστία.

Δεύτερη φετινή της ήττα, μετά και από εκείνη που υπέστη στην έδρα της Ντέγκερφορς (2-0). Παραμένει έτσι στους έξι βαθμούς, έχοντας κάνει το 2/2 μπροστά στο κοινό της.

Σούντσβαλ Στατιστικά

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΒΑΡΜΠΕΡΓΚΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από την Έρεμπρο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο φινάλε του ημιχρόνου και παρότι ισοφάρισε με τον Τόκιχ στο 56ο λεπτό, στην πορεία δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα (75′, 82′), αν και έπαιζε με παίκτη περισσότερο από το 79′.

Την ήττα υπέστη και πάλι η Βάρμπεργκς, μετά και τη νίκη που πανηγύρισε επί της Έστερσουντ (2-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τομπίας Λίντεροθ φιλοξενήθηκε από την Έρεμπρο, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 3-1.

Βρέθηκε πίσω στο σκορ σε ένα πρώτο ημίχρονο που προβλημάτισε με την εικόνα της. Με την επιστροφή από τα αποδυτήρια βρήκε πολύ γρήγορα την ισοφάριση, όσο περνούσε η ώρα γινόταν όλο και πιο επιθετική. Ανοίχτηκε όμως αρκετά και το “πλήρωσε” με ακόμη δυο τέρματα.

Τρίτη ήττα στις τέσσερις πρώτες στροφές του φετινού πρωταθλήματος, μετά και από εκείνες που είχαν προηγηθεί από Μπράγκε (1-0 εκτός) και Έστερ (1-2 εντός).