*Σε προηγούμενους γύρους : Σεούλ – Ποχάνγκ 1-1, Ποχάνγκ – Σεούλ 1-1

*10/12 G/G τα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Νότιας Κορέας

ΣΕΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Η Σεούλ έχασε 0-1 εντός έδρας από την Ίντσεον Γιουνάιτεντ με ένα τέρμα του Εμποκού στο 45ο λεπτό και ενώ νωρίτερα ο τερματοφύλακας της είχε αποκρούσει πέναλτι. Και στο δεύτερο ημίχρονο ακυρώθηκε τέρμα της αντιπάλου της, σωστά, αφού μπήκε με το χέρι.

Ακόμη μία ήττα για την Σεούλ, αυτή τη φορά εντός έδρας με 0-1 από την Ίντσεον, αν και η εμφάνιση της ήταν σχετικά καλή. Αλλά ήταν μόλις η δεύτερη συνολικά στο γήπεδό της το 2023, έπειτα από εννιά αγώνες στους οποίους είχε πέντε νίκες.

Είναι πάντα ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην 3η θέση του, αλλά όχι πολύ μακριά, μόλις στο +4 από την έβδομη, η οποία δεν οδηγεί στα play off για την διεκδίκηση του πρωταθλήματος.

Δεν παίζει ο τραυματίας επιθετικός Ντονγκ-Γουό Ζι που δεν έχει αγωνιστεί φέτος.

Σεούλ Στατιστικά

*9/11 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*8/12 G/G εντός έδρας το 2023.

ΠΟΧΑΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Η Ποχάνγκ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Ζέονμπουκ Μότορς με τέρμα του Λι-Χο Γιάε στο 89ο λεπτό, έχοντας προηγηθεί με γκολ τον Χαν Τσαν-Χι στο 35ο λεπτό, αλλά ισοφαρίστηκε στο 47ο λεπτό με τον Μουν Σέον-Μιν.

Η Ποχάνγκ κέρδισε και την Ζέονμπουκ με 2-1 εντός έδρας, σε έναν αγώνα έξι βαθμών σχετικά με την κατάληψη μίας θέσης εντός πρώτης τριάδας. Μακριά από την έδρα της είναι αήττητη εδώ και τρεις αγώνες, με δύο ισοπαλίες.

Είναι στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά αρκετά μακριά από την κορυφή, στο -12 συγκεκριμένα, ενώ είναι και στο +7 από την ομάδα πίσω της, τη σημερινή της αντίπαλο.

Τραυματίας είναι ο εξτρέμ Γιάε – Χι Γέονγκ.