*Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκαν τα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Αμιάν – Σεντ Ετιέν 1-0

ΣΕΝΤ ΕΤΙΕΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Πο, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Σαμπόστ στο 38ο λεπτό.

Αήττητη εδώ και τέσσερα παιχνίδια πρωταθλήματος η Σεντ Ετιέν, έχοντας από δυο νίκες και ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ολιβιέ Νταλ’Ολιό φιλοξενήθηκε από την Πο, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1.

Καλύτερη σε γενικές γραμμές στον αγωνιστικό χώρο, ήταν αυτή που απειλούσε περισσότερο και ευτύχησε να πάρει προβάδισμα λίγο πριν την ανάπαυλα, με μια απευθείας εκτέλεση φάουλ. Ίδιο το σκηνικό και μετά την επιστροφή από τα αποδυτήρια, χωρίς όμως να αλλάξει κάτι στο σκορ.

Κάπως έτσι, μοιράζεται την πέμπτη θέση με την Καέν, έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της στα 3/4 πιο πρόσφατα ματς. Επικράτησε μια φορά στα πέντε πιο πρόσφατα εντός της (1-1-3).

Σεντ Ετιέν Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Δέχεται γκολ στα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΑΜΙΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Ανεσί, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Μαφουτά στο 71ο λεπτό.

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη προέρχεται από την πλευρά της η Ανεσί, μετά και το εκτός 0-1 επί της Βαλενσιέν. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ομάρ Νταρ υποδέχθηκε την Ανεσί, της οποίας και επικράτησε με 1-0.

Ισορροπημένο σε γενικές γραμμές το πρώτο ημίχρονο στην αναμέτρηση, με ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές, αλλά χωρίς γκολ. Η ίδια ήταν πιο απαιτητική μετά την ανάπαυλα, απειλούσε περισσότερο και ευτύχησε να είναι αυτή που βρήκε δίχτυα. Λίγο αργότερα, είχε και δοκάρι σε αντεπίθεση με τον Μαφουτά.

Αήττητη για τέταρτο διαδοχικό ματς, έχοντας από δυο νίκες και ισοπαλίες, ενώ στα τρία πιο πρόσφατα κράτησε και ανέπαφη την εστία της. Βρίσκεται έτσι στο -1 από τη σημερινή της αντίπαλο. Ηττήθηκε μια φορά στις πέντε τελευταίες εξόδους της (2-2-1).