ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ - ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ Προγνωστικά

*9η αγωνιστική

*Η Χόφενχαϊμ γνώρισε μόλις μία ήττα στις έντεκα τελευταίες αγωνιστικές με τη Βέρντερ (πέντε νίκες, πέντε ισοπαλίες): Τον Μάιο 2019 με 1-0 εντός έδρας.

*Η Χόφενχαϊμ πανηγύρισε μόλις μία νίκη στις οχτώ τελευταίες αγωνιστικές κόντρα σε νεοφερμένες ομάδες (τέσσερις ισοπαλίες, τρεις ήττες).

ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Χέρτα. Στο 25′ ο Κράμαριτς άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, απάντησε ο Λουκεμπάκιο στο 37′.

Με τον βαθμό επέστρεψε από την πρωτεύουσα η Χόφενχαϊμ την προηγούμενη βδομάδα, μένοντας στο 1-1 με τη Χέρτα. Δεν κατάφερε να διατηρήσει για ώρα το προβάδισμα που πήρε στο 25′, αλλά πλήρωσε την αμυντική αδράνειά της στο 37′ επιτρέποντας στον Λουκεμπάκιο να σκοράρει.

Λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου είχε δοκάρι, στην κορυφαία ευκαιρία της αναμέτρησης. Μοιρασμένη στο δεύτερο ημίχρονο, πίεσε για τη νίκη στα τελευταία λεπτά, χωρίς αποτέλεσμα. Η Χόφενχαϊμ παραμένει αήττητη εντός έδρας στην Μπουντεσλίγκα (τρεις νίκες, μία ισοπαλία): Καμία άλλη ομάδα δεν συγκέντρωσε τόσους βαθμούς εντός έδρας (δέκα).

“Η Βέρντερ έχει ένα εξαιρετικά επικίνδυνο επιθετικό δίδυμο, προετοιμαστήκαμε κατάλληλα για αυτό. Θέλουμε να εκμεταλλευτούμε τα αδύνατα σημεία της αντιπάλους μας”, είπε ο προπονητής Μπραϊτενράιτερ. Εκτός των μακροχρόνια απόντων, υπολογίζονται σχεδόν όλοι οι υπόλοιποι ποδοσφαιριστές.

ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΒΕΡΝΤΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (5-1) της Γκλάντμπαχ. Σκόραραν οι Φούλκρουγκ (5′, 13′), Ντουκς (8′) και Μπενσεμπαϊνί (37′ αυτ.), προτού μειώσει για τους φιλοξενούμενους ο Τουράμ (63′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Βάιζε στο 73′.

Η Βέρντερ δεν θα μπορούσε να ξεκινήσει καλύτερα την αναμέτρηση με την Γκλάντμπαχ την προηγούμενη βδομάδα. Εκμεταλλεύτηκε την αντίπαλη αμυντική γραμμή που… πελαγοδρομούσε, σκοράροντας τρεις φορές σε ισάριθμες ευκαιρίες μέχρι το 13′! Το τελικό αποτέλεσμα (5-1 εντός) κρίνεται απόλυτα δίκαιο βάσει αγωνιστικής εικόνας των δύο ομάδων.

Την εξαιρετική πορεία συνεχίζουν οι “πράσινοι” με την επιστροφή τους στη μεγάλη κατηγορία, συγκεντρώνοντας 12 βαθμούς σε οχτώ αναμετρήσεις (-2 από την αποψινή αντίπαλό τους). Παραμένουν αήττητοι εκτός έδρας σε τέσσερις αγωνιστικές (2-2-0). Σε δαιμονιώδη φόρμα βρίσκεται ο επιθετικός Φούλκρουγκ σκοράροντας επτά φορές σε οχτώ συμμετοχές στην Μπουντεσλίγκα.

“Η Χόφενχαϊμ βρίσκεται επάξια τόσο ψηλά στη βαθμολογία, μας περιμένει μία δύσκολη αναμέτρηση”, είπε ο προπονητής Βέρνερ. Εξέτισε κι επιστρέφει ο Πίπερ που αναμένεται να πάρει θέση στην ενδεκάδα.