*19η αγωνιστική

*NG στα 6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τις νόμιμες Στοιχηματικές Εταιρίες

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Συνεχίζει να απογοητεύει η Γαλατασαράι παραμένοντας δίχως νίκη σε επτά αγωνιστικές (τέσσερις ισοπαλίες, τρεις ήττες), απολογισμός που την ανάγκασε να υποχωρήσει στη 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Μεσοβδόμαδα επέστρεψε με άδεια χέρια από την έδρα της Ντέμιρσπορ (2-0). Οι φιλοξενούμενοι είχαν το πάνω χέρια από το πρώτο ημίχρονο, δημιούργησαν συνολικά 15 ευκαιρίες αναγκάζοντας τον αντίπαλο τερματοφύλακα σε επτά αποκρούσεις.

Πλήρωσαν την αναποτελεσματικότητά τους και τα αμυντικά κενά, δεχόμενοι δύο γκολ σε διάστημα πέντε λεπτών με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Με σημαντικές απουσίες θα παραταχθεί το συγκρότημα του Τερίμ (σ.σ. παραμένει τιμωρημένος) στη σημερινή αναμέτρηση, τιμωρημένοι είναι οι Τσικαλντάου και Ανταλιάλι και τραυματίες οι Λουγιντάμα, Ντιανιέ και Μουσλέρα. Αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Μποέ. Η Γαλατασαράι πανηγύρισε τη νίκη στις 4/5 τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις με αντίπαλο την Αντάλιασπορ (μία ισοπαλία).

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-0) από την Ντέμιρσπορ. Και τα δύο γκολ σημείωσε ο Ακγκιούν (53′, 58′).

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην στηχημαν)

*Δεν σκόραρε στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΝΤΑΛΙΑΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μόλις δύο βαθμούς πίσω από τη σημερινή αντίπαλό της βρίσκεται η Αντάλιασπορ, μεσοβδόμαδα αναδείχθηκε ισόπαλη με την Κασίμπασα (1-1 εντός). Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν λίγο πριν τη συμπλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, είχαν ευκαιρίες στο δεύτερο για να “καθαρίσουν” τη νίκη, προτού η Κασίμπασα τους πάρει την μπουκιά από το στόμα στις καθυστερήσεις. Σε γενικές γραμμές, το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο.

Θα πρέπει να γυρίσουμε έντεκα χρόνια πίσω για να βρούμε την τελευταία νίκη της Αντάλιασπορ στην έδρα της Γαλατασαράι (2-1): Έκτοτε σημείωσε σε αυτή πέντε ισοπαλίες και έξι ήττες. Με δεδομένη την απουσία του τραυματία Κρίβελι, ο Μουκαίρου θα βρεθεί στην κορυφή της επίθεσης. Τη θέση του τιμωρημένου Πόλι θα πάρει ο Μιλόσεβιτς στο κέντρο του αγωνιστικού χώρου.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Κασίμπασα. Ο Νάλντο άνοιξε το σκορ στο 38′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Μπόζοκ στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.