* Under 2.5 τα 6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Αήττητη η Γαλατασαράι στα 15 τελευταία μεταξύ τους (11-4-0).

* Στον 1ο γύρο (07/10): Αντάλιασπορ – Γαλατασαράι 0-2

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (4-1) από την Σπάρτα Πράγας. Ο Πρεσιάδο (8’) άνοιξε το σκορ για τους Τσέχους, ο Μπαρντακτσί (16’) ισοφάρισε για τη Γαλατασαράι. Στο 70’ αποβλήθηκε ο Αϊχάν και οι Τούτσι (74’), Χαράσλιν (80’), Κούχτα (90+6’) διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

“Μαύρη” η βραδιά της Πέμπτης στην Πράγα, ο αποκλεισμός από το Europa League συνοδεύτηκε με βαριά ήττα για την “τσιμ-μπομ” και πλέον συγκεντρώνεται στην κούρσα τίτλου, στην οποία από προχθές είναι στο -1, με παιχνίδι λιγότερο (το σημερινό).

Σύμφωνα με τον χαρακτήρα της, δεν πήγε να υπερασπιστεί το προβάδισμα (3-2) του πρώτου αγώνα στην Τσεχία. Χτυπήθηκε στον χώρο για το 1-0, ισοφάρισε γρήγορα με τον στόπερ της σε στατική φάση και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε δίχως περαιτέρω συγκινήσεις. Στο δεύτερο μέρος γλίτωσε σε τετ α τετ που ξεκίνησε από μεγάλο ατομικό λάθος, την πλήρωσε όμως στο απρόσεχτο μαρκάρισμα του Αϊχάν για την απευθείας αποβολή. Άλλαξαν οι ισορροπίες και η άμυνα των Τούρκων δεν προσαρμόστηκε σωστά, εκτέθηκε και σετ παιχνίδι και στο transition.

Στην Super Lig όμως μετρά 7/7 νίκες τον τελευταίο ενάμιση μήνα, σκοράροντας 2+ γκολ σε όλες, ενώ στα εντός έδρας έχει 16 σερί νίκες και συνολικό ρεκόρ 28-2-0 μετά την πρεμιέρα της περσινής σεζόν!

Στα αγωνιστικά νέα, παραμένουν εκτός δράσης οι τραυματίες Ζίγιες (εξτρέμ), Οριέ (δεξί μπακ), Εντομπελέ (μέσος). Υπάρχει σκέψη να προφυλαχθούν οι Σάντσες (στόπερ), Ακτούρκογλου (εξτρέμ), Ολιβέιρα (μέσος) που είναι στο όριο καρτών, αφού ακολουθεί το ντέρμπι με την Μπεσίκτας. Επιστρέφει ο Νέλσον (στόπερ) που ήταν τιμωρημένος την Πέμπτη.

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 9/12 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως διοργάνωσης

* Over 2.5 τα 12/14 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΑΝΤΑΛΙΑΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Ιστανμπούλσπορ. Ο Μπούκσα σκόραρε δις (14’, 16’) για την Αντάλιασπορ, αλλά οι Γκεντικλί (75’), Τζάκσον με πέναλτι (90+9’) ισοφάρισαν για την Ιστανμπούλσπορ.

Γκέλα ολκής για την ομάδα της Αττάλειας, το προηγούμενο Σάββατο πέταξε στα σκουπίδια δύο δικούς της βαθμούς, φτάνοντας τα 5 παιχνίδια δίχως νίκη (0-2-3), δεχόμενη 2 γκολ στα 4 πιο πρόσφατα.

Αναμενόμενα είχε την επιθετική πρωτοβουλία από νωρίς απέναντι στην ουραγό και καταδικασμένη Ιστανμπούλσπορ. Απείλησε πριν ανοίξει το σκορ μετά από κόρνερ και ο στράικέρ της κινήθηκε έξυπνα πριν κάνει άψογο τελείωμα για το γρήγορο 2-0.

Σα να πίστεψε ότι τέλειωσε εκεί το παιχνίδι η ομάδα του Γιαλτσίν, σήκωσε το πόδι από το γκάζι και στο δεύτερο ημίχρονο ανυπομονούσε να ολοκληρωθεί ο χρόνος. Οι φιλοξενούμενοι όμως έπαιζαν με άγνοια κινδύνου κι έδειξαν πριν την ανάπαυλα ότι δεν θα εγκαταλείψουν. Έπαιξαν σαν αφεντικό μετά από αυτήν, ξόδεψαν δύο τεράστιες ευκαιρίες πριν τη μείωση και στις καθυστερήσεις των καθυστερήσεων ο αρχηγός της Ανταλιασπορ, Σαρί, έκανε δύο πέναλτι στην ίδια φάση για να προκύψει η σοκαριστική ισοφάριση.

“Ήταν ένα απροσδόκητο παιχνίδι και σκορ, δυστυχώς μας συνέβη, λυπούμαστε. Τέτοια λάθη μπορεί να έχουν συνέπειες στο πρωτάθλημα.” δήλωσε ο κόουτς Γιαλτσίν.

Δίχως νέα αγωνιστικά προβλήματα ταξίδεψε η αποστολή για την Κωνσταντινούπολη, παραμένει ξένο σώμα ο Γεχεζκέλ (εξτρέμ).