*Ο Ατρόμητος έχασε μόλις δύο φορές στα τελευταία 11 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (6-3-2).

*Σκόραρε ο Ατρόμητος στα τελευταία 12/13 ματς κόντρα στον Παναιτωλικό.

Δείτε τα Προγνωστικά Σούπερ Λιγκ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 κόντρα στον ΠΑΟΚ. Το 1-0 ο Κούρτιτς με πέναλτι στο 12’, ο Ατρόμητος έμεινε με δέκα παίκτες στο 82’. Το 1-1 ο Τζοβάρας στο 90’, το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις απ’ τον Νάρεϊ.

Δεν έδειχνε ικανός να πάρει αποτέλεσμα στο εκτός έδρας ματς με τον ΠΑΟΚ, ειδικά απ’ τη στιγμή που έμεινε με δέκα παίκτες στο 82’. Στο πρώτο ημίχρονο έμεινε πίσω στο σκορ και δεν απείλησε καθόλου, ο δικέφαλος ήλεγξε πλήρως την κατάσταση. Στο δεύτερο μέρος ο Ατρόμητος έβγαλε περισσότερο θράσος, αλλά δεν είχε σοβαρές φάσεις, ο ΠΑΟΚ είχε ακυρωθέν γκολ και κάποιες καλές στιγμές, μπορούσε να φτάσει στο 2-0. Απ’ το πουθενά ήρθε το 1-1 στο φινάλε, ο Ατρόμητος όμως δεν άντεξε μέχρι το τέλος, καθώς στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων δέχτηκε γκολ (με μπόλικη δόση τύχης) απ’ τον Νάρεϊ.

“Δυστυχώς χάσαμε το παιχνίδι, οι παίκτες τα έδωσαν όλα. Στα πρώτα 20′ δεν είχαμε την απόδοση που θέλαμε, ανεβήκαμε πολύ, δείξαμε τα στοιχεία που θέλουμε να δείχνουμε στο γήπεδο, ήταν πολύ ωραία η ατμόσφαιρα, σήμερα δεν είχαμε έναν καλό διαιτητή”, είπε ο κόουτς Κόουλμαν. Η ομάδα του σκόραρε για δεύτερη σερί αγωνιστική, στην πρεμιέρα επικράτησε 3-1 εντός έδρας του ΟΦΗ. Σε σχέση με πέρυσι, η ομάδα του είναι σαφώς πιο ποιοτική, πιο γρήγορη με την μπάλα στα πόδια, απομένει να φανεί αν θα έχει σταθερότητα. Αποκτήθηκαν οι Φρίτζονσον (μέσος, Βίκινγκ) και Κεσχρίντα (δεξιός μπακ, Σαρλεριτάνα), σήμερα είναι στην αποστολή.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 στα 6/7 τελευταία φιλικά και επίσημα ματς.

*Έρχεται από εφτά σερί G/G σε φιλικό και επίσημο επίπεδο.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 3-1 επί του Άρη. Το 1-0 ο Σενγκέλια στο 15’, το 1-1 έκανε ο Πάλμα στο 20’. Ο Καρέλης στο 63’ το 2-1, το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε απ’ τον Νταγκό στο 76’. Με δέκα παίκτες απ’ το 90’ ο Παναιτωλικός.

Με έμφαση ήρθε η πρώτη νίκη της σεζόν, την πήρε στο εντός έδρας ματς με τον Άρη την περασμένη εβδομάδα. Έπαιξε έξυπνα, γνώριζε ότι ο αντίπαλος έχει πολλά προβλήματα στις επιστροφές, χτύπησε πρώτος με τον Σενγκέλια. Ισοφαρίστηκε άμεσα, ο Άρης είχε την μπάλα, αλλά ο Παναιτωλικός απειλούσε (είχε δοκάρι σε φάουλ). Στο δεύτερο μέρος ο Άρης ήταν εκτός τόπου και χρόνου, οι Αγρινιώτες εκμεταλλεύτηκαν πλήρως τις αρρυθμίες του, είχαν τους Νταγκό και Καρέλη σε καλή ημέρα, τα δικά τους γκολ διαμόρφωσαν το 3-1. Ο Παναιτωλικός είχε ευκαιρίες για περισσότερα γκολ.

“Πρέπει να βελτιωθούμε. Έχουμε διάθεση έχουμε θέληση, αλλά δεν είμαστε συγκεντρωμένοι για πιο γρήγορες αποφάσεις. Αυτό το ποδόσφαιρο θέλουμε να παίζουμε. Υπάρχει πολύς δρόμος, είναι παιδιά που ακόμη δεν είναι έτοιμοι για το επίπεδο που θέλουμε να παίζουμε”, είπε ο κόουτς Αναστασίου. Καμία σχέση η εικόνα της ομάδας του στην πρεμιέρα, εκεί ηττήθηκε με κάτω τα χέρια απ’ τον ΠΑΟΚ εκτός έδρας (1-0). Στην αποστολή ο νεοαποκτηθείς Κολοβός, πήρε επίσης τον Μπακάκη (δεξιός μπακ, ΑΕΚ). Διαθέσιμος για πρώτη φορά φέτος ο μέσος Μάρτενσον.