*10η αγωνιστική των πλέι άουτ (τελευταία)

*Σε προηγούμενους γύρους: Βόλφσμπεργκερ – Ριντ 1-2, Ριντ – Βόλφσμπεργκερ 0-0, Βόλφσμπεργκερ – Ριντ 1-0

*Αδιάφορες βαθμολογικά παρουσιάζονται οι δύο ομάδες.

*Over 2,5 στα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Αυστρίας

ΡΙΝΤ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-0) από τη Χάρτμπεργκ. Σκόραραν οι Πρόβιντενς (66′) και Αβντιγιάι (76′).

Γνωρίζοντας την ήττα από τη Χάρτμπεργκ (2-0 εκτός) η Ριντ υποβιβάστηκε και μαθηματικά στη χαμηλότερη κατηγορία της Αυστρίας, στην οποία επιστρέφει μετά από τρία χρόνια. Κράτησε παθητικό ρόλο στο δεύτερο ημίχρονο δημιουργώντας μόλις δύο ευκαιρίες (μία στην εστία). Την ίδια ώρα οι γηπεδούχοι απείλησαν ουσιαστικά τρεις φορές σκοράροντας στις δύο.

Δεύτερη σερί ήττα δίχως να σκοράρει για τη Ριντ, αγνοεί τη νίκη σε δέκα αγωνιστικές (έξι ισοπαλίες). Θα πρέπει να γυρίσουμε στις 13 Δεκεμβρίου 2015 για να βρούμε την τελευταία εντός έδρας επικράτηση επί της Βόλφσμπεργκερ (1-0). Εξέτισε κι επιστρέφει ο Γιούρισιτς.

ΡΙΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 7/9 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

ΒΟΛΦΣΜΠΕΡΓΚΕΡ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-0) της Τιρόλ. Και τα δύο γκολ πέτυχε ο Μπαλό (33′, 42′).

Θέση στα ευρωπαϊκά πλέι οφ εξασφάλισε και μαθηματικά η Βόλφσμπεργκερ, πετώντας νοκ άουτ την Τιρόλ στη μεταξύ τους αναμέτρηση (2-0 εντός). Μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο καταφέρνοντας να σκοράρει δύο φορές μέσα σε εννέα λεπτά, λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. Δημιούργησε τις ευκαιρίες για να ξεφύγει ακόμα περισσότερο το σκορ.

Η Βόλφσμπεργκερ έδωσε συνέχεια στο αήττητο σερί που “τρέχει” (4-3-0), δέχτηκε μόλις δύο γκολ στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές. Στις τρεις τελευταίες εξόδους της πανηγύρισε ισάριθμες νίκες (διαφορά γκολ 7-1). Παραμένει αήττητη σε πέντε επισκέψεις στην έδρα της Ριντ (2-3-0).