8η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΑΔΕΡΓΟΥΕΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο τη Νταντί Γιουνάιτεντ, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι είχαν χαμένο πέναλτι με τον Βαν Βιν στο 34’, ενώ δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν καμία από τις ευκαιρίες που δημιούργησαν ώστε να βρουν δίχτυα.

Αρκετά καλή εμφάνιση για τη Μάδεργουελ, χωρίς όμως το επιθυμητό αποτέλεσμα απέναντι στην ουραγό Νταντι Γιουνάιτεντ. Είχε τον έλεγχο στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και απείλησε με αρκετές από αυτές την αντίπαλη εστία, όμως δεν μπόρεσε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Παράλληλα είχε και πέναλτι υπέρ της στο πρώτο μέρος, όμως ούτε με αυτόν τον τρόπο κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ, με τους φιλοξενούμενους να κλείνουν καλά τους χώρους και να διατηρούν το μηδέν στα μετόπισθεν. Όσο αφορά τη δική της άμυνα, ήταν σταθερή και δεν κινδύνεψε σχεδόν καθόλου από τους φιλοξενούμενους, διατηρώντας ανέπαφη την εστία της για δεύτερο σερί παιχνίδι.

Αγωνιστική δράση μετά από αρκετές μέρες για εκείνη και θέλει φυσικά να μπει με το δεξί στην επανέναρξη του πρωταθλήματος. Σίγουρα δεν ήταν ικανοποιημένη με το αποτέλεσμα της προηγούμενης αγωνιστικής, όμως το αφήνει πίσω και στρέφει την προσοχή της καθαρά στο σημερινό δύσκολο παιχνίδι. Βρίσκει μπροστά της μια Χαρτς που επέστρεψε στις νίκες, αλλά παράλληλα έχει και κόπωση από το ευρωπαϊκό παιχνίδι που έδωσε μεσοβδόμαδα και εκεί είναι που θα πρέπει να την πιέσει. Έχει παράλληλα και το πλεονέκτημα έδρας, κάτι που αναμένεται να της δώσει ώθηση ψυχολογικά, έχοντας αποδείξει κιόλας πως είναι αρκετά πιο ανταγωνιστική σε αυτή. Μέχρι στιγμής έχει δείξει εξαιρετικά στοιχεία αμυντικά, καθώς έχει διατηρήσει το μηδέν παθητικό στις τρεις τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις της σε όλες τις διοργανώσεις, ενώ απέτυχε να σκοράρει μόλις σε μία από αυτές. Μοναδική απουσία για το σημερινό παιχνίδι αναμένεται να είναι ο τραυματίας Κάρολ.

Μάδεργουελ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΧΑΡΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Ρίγας, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Κόνφερενς Λιγκ. Το 0-1 ο Σάνκλαντ στο 43’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Φόρεστ στο 90+3’.

Πολύ καλή η εικόνα της Χαρτς μετά από καιρό, παίρνοντας το τρίποντο από την έδρα της Ρίγας και βάζοντας θεμέλια για να διεκδικήσει την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Καλύτερη τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, πίεσε και δημιούργησε ευκαιρίες και προβλήματα στην άμυνα, καταφέρνοντας να πάρει προβάδισμα από την άσπρη βούλα λίγο πριν την ανάπαυλα. Στην επανάληψη διατήρησε τον έλεγχο, συνέχισε να δημιουργεί και να ψάχνει ένα ακόμη γκολ ώστε να «κλειδώσει» τη νίκη και κατάφερε να το βρει στις καθυστερήσεις του ματς.

Με σαφώς ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται το σημερινό παιχνίδι, θέλοντας να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα και στο πρωτάθλημα. Πέρασε μια μικρή περίοδος ντεφορμαρίσματος, όμως έδειξε βελτίωση στο προηγούμενο ματς και σήμερα θέλει να αποδείξει πως όντως τα αρνητικά αποτελέσματα του προηγούμενου διαστήματος ήταν απλά μια κακή περίοδος και τίποτα παραπάνω. Σημαντικό και το γεγονός ότι επέστρεψε στα γκολ, αφού δεν είχε καταφέρει να βρει δίχτυα στις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις της, ενώ η αμυντική της λειτουργία φάνηκε πολύ πιο σταθερή, διατηρώντας το μηδέν για πρώτη φορά στη φετινή σεζόν. Έχει μείνει πίσω βαθμολογικά με βάση τα δεδομένα της και την πολύ καλή χρονιά που έκανε πέρσι, γι’ αυτό και θέλει άμεσα να μπει σε ένα σερί νικών ώστε να ανέβει εντός των θέσεων που οδηγούν στα πλέι-οφ. Χωρίς τους Μπανιντζίμ και Μπόις που είναι τραυματίες η αποστολή της, ενώ αμφίβολοι είναι οι Χάλκετ και Ρόουλς.