*Στον πρώτο γύρο: Κρεμονέζε – Σαμπντόρια 1-1

*Under 2,5 στα 2/3 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-1) της Κοζέντσα. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν δύο φορές μέσα σε τρία λεπτά με Νταρμπόε (23′) και Ντε Λούκα (26′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φραμπότα στο 75′.

Την αποτελεσματικότητά της εκμεταλλεύτηκε η Σαμπντόρια στην έδρα της Κοζέντσα, σκοράροντας δύο φορές μέσα σε τρία λεπτά. Αξίζει να σημειώσουμε πως ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με μόλις τρεις ευκαιρίες εντός στόχου. Γλίτωσε από την ισοφάριση τρία λεπτά μετά το γκολ του Φραμπότα, όταν ο Τζούκον εξαπέλυσε έναν κεραυνό εκτός μεγάλης περιοχής που ανάγκασε σε δύσκολη απόκρουση τον Στάνκοβιτς.

Νίκη μετά από τρεις αγωνιστικές (0-2-1) για το συγκρότημα του Πίρλο, γνώρισε μία ήττα στις πέντε τελευταίες από την Πίζα (2-0 εκτός) στις 10 του μηνός. Στις πέντε τελευταίες εντός έδρας αγνοεί το “τρίποντο” (τρεις ισοπαλίες, δύο ήττες): Δέχτηκε γκολ σε όλες, σκόραρε στις τέσσερις. Νοκ άουτ τέθηκαν και οι Στογιάκοβιτς και Κασάμι, επέστρεψε στην αποστολή ο Βέρε.

ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

ΚΡΕΜΟΝΕΖΕ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με την Παλέρμο. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με Μπρουνόρι (18′ πεν.) και Ρανόκια (44′), απάντησαν οι Καστανιέτι (49′) και Κόντα (50′). Με δέκα έπαιζε η Κρεμονέζε από το 16′ (Σερνίκολα).

Τι κι αν βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, παίζοντας με παίκτη λιγότερο μόλις από το 16′; Η Κρεμονέζε βρήκε τον τρόπο να ισοφαρίσει μέσα σε ένα λεπτό με την έναρξη του δευτέρου, δημιουργώντας τις ευκαιρίες για να φτάσει στην ολική ανατροπή απέναντι στην Παλέρμο.

Τρίτη σερί ισοπαλία για το συγκρότημα του Στρόπα, αγνοεί την ήττα σε επτά αγωνιστικές (τέσσερις νίκες) και βρίσκεται στο -1 από τη Βενέτσια και τη 2η θέση που οδηγεί απευθείας στη Σέριε Α. Στις τρεις τελευταίες εξόδους της η “Κρέμο” έχει απολογισμό 2-1-0, σε κάθε μία κράτησε το μηδέν στα μετόπισθεν. Νέα αγωνιστικά προβλήματα αυτά των Σερνίκολα και Καστανιέτι.