*Στην κανονική διάρκεια: Βίμποργκ – Λίνγκμπι 2-2, Λίνγκμπι – Βίμποργκ 2-0

*Στον πρώτο γύρο των πλέι άουτ: Βίμποργκ – Λίνγκμπι 2-1

Δείτε τα Προγνωστικά Δανίας

ΛΙΝΓΚΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Βέιλε, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 69ο λεπτό.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Λίνγκμπι, μετά από τρία παιχνίδια στα οποία και είχε δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντέιβιντ Νίλσεν φιλοξενήθηκε από τη Βέιλε, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-0. Μετά από ένα κακό ποιοτικά πρώτο ημίχρονο, με την επιστροφή από τα αποδυτήρια είδε την αντίπαλο να είναι πιο απαιτητική και να βρίσκει δίχτυα, με την ίδια να μην έχει απάντηση στην πορεία.

Για την ώρα είναι σε ισοβαθμία με την Οντένσε, η οποία έχει και παιχνίδι περισσότερο και θέλει τώρα να ανοίξει στο +3 τη μεταξύ τους διαφορά, κάνοντας και βήμα παραμονής. Αήττητη στα πέντε πιο πρόσφατα εντός της, έχοντας επικρατήσει στα δυο εξ αυτών. Συμπλήρωσε κάρτες ο αμυντικός Γκρέγκορ και θα εκτίσει τιμωρία σήμερα.

Λίνγκμπι Στατιστικά

*Goal/Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΒΙΜΠΟΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Ράντερς, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 35ο λεπτό.

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα προέρχεται η Βίμποργκ, μετά και από εκείνη κόντρα στη Βέιλε (1-2 εντος). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιάκομπ Νίλσεν φιλοξενήθηκε από τη Ράντερς, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-0. Είχε περισσότερο το μυαλό στα μετόπισθεν, βρέθηκε όμως πίσω στο σκορ λίγο μετά το μισάωρο. Αναγκάστηκε να παίξει επιθετικά, δημιούργησε ευκαιρίες, όμως δεν κατάφερε να πετύχει κάτι.

Βρίσκεται έτσι στο -1 από τη Ράντερς και με παιχνίδι λιγότερο, στη μεταξύ τους μάχη για την κορυφή των πλέι άουτ, που οδηγεί στα μπαράζ για την έξοδο στην Ευρώπη. Ηττήθηκε μια φορά στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της (2-1-1). Εξέτισε την τιμωρία του ο φορ Ρενάτο Ζούνιορ και υπολογίζεται και πάλι,