12η αγωνιστική

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Βίμποργκ – Λίνγκμπι 2-1

ΛΙΝΓΚΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 3-3 με τη Μπρόντμπι, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο όγδοο λεπτό με τον Γκιτκιάερ, για να δεχθεί την ανατροπή πολύ γρήγορα (16′, 18′). Παρότι ισοφάρισε με τη συμπλήρωση μιας ώρας με τον Γιόργκενσεν, δέχθηκε και τρίτο τέρμα στο 75′. Εν τέλει όμως, ισοφάρισε ξανά, με τον Μάγκνουσον στο 88ο λεπτό, για το τελικό αποτέλεσμα.

Χωρίς νίκη εξακολουθεί να βρίσκεται μέχρι στιγμής στη σεζόν η Λίνγκμπι. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Φρέιρ Αλεξάντερσον φιλοξενήθηκε από τη Μπρόντμπι, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3. Επιθετικά τα πήγε εξαιρετικά και έβαλε δύσκολα στην αντίπαλο της, ενώ είχε και δοκάρι με εξαίρεση τα τέρματα που πέτυχε. Ωστόσο, για ακόμη μια φορά τα έκανε μαντάρα στα ανασταλτικά της καθήκοντα.

Αυτός ήταν μόλις ο τέταρτος βαθμός που πανηγυρίσει μετά από τις έντεκα πρώτες στροφές του πρωταθλήματος. Παράλληλα, είναι και η μοναδική ομάδα που είναι χωρίς τρίποντο, ενώ ηττήθηκε και στα τρία πιο πρόσφατα εντός της, χωρίς να έχει σκοράρει κιόλας. Μεσοβδόμαδα, ανακοίνωσε την απόκτηση του Ολλανδού κεντρικού αμυντικού, Τίμο Λέτσερτ, ο οποίος είχε μείνει ελεύθερος από την Αλκμάαρ.

Εκτός μάχης παραμένουν οι τραυματίες Κρίστιαν Ντιρκς Ρις, Αντρέας Μπιέλαντ και Σεμπάστιαν Κοχ.

Λίνγκμπι Στατιστικά

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΒΙΜΠΟΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Μίντιλαντ, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε στο 43′ με τον Γκροτ, ένα λεπτό αργότερα δέχθηκε την ισοφάριση για το τελικό αποτέλεσμα.

Από ένα αήττητο σερί έξι αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις έρχεται η Βίμποργκ, στο οποίο και μετράει τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Αντρέας Αλμ φιλοξενήθηκε από τη Μίντιλαντ, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Είχε περισσότερο παθητικό ρόλο στο ματς και παρότι πήρε προβάδισμα κόντρα στη ροή, ένα λεπτό αργότερα δέχθηκε την ισοφάριση. Στάθηκε αρκετές φορές τυχερή για να αποφύγει τα χειρότερα, με την αντίπαλό της να έχει και δυο δοκάρια.

Αυτή ήταν και η δεύτερη διαδοχική της ισοπαλία, μετά και από εκείνη με τη Μπρόντμπι (0-0 εντός), οπότε και παραμένει στις πρώτες θέσεις της κατάταξης και στο -3 από την πρωτοπόρο Νόρντζελαντ. Επικράτησε μια φορά στις πέντε φετινές της εξόδους στο πρωτάθλημα (1-1-3). Την περασμένη Δευτέρα, ο εξτρέμ Ιμπραχίμ Σαΐντ υπέγραψε νέο συμβόλαιο με την ομάδα, μέχρι το 2026.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Ντάνιελ Ανιέμπε, Λαμίν Τζάβαρα και Μαρόκι Εντιονέ.