Τελικός Σούπερ Καπ

*Σε περίπτωση ισοπαλίας στο 90λεπτο, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Διεξάγεται στο “Helsinki Olympic Stadium” στη Φινλανδία.

*Είναι η πρώτη επίσημη αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους.

*Με VAR, για πρώτη φορά χρήση τεχνολογίας ημι-αυτόματου οφσάιντ στην Ευρώπη.

Δείτε τα Προγνωστικά Ευρώπη Σούπερ Καπ

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε με σκορ 2-0 της Γιουβέντους, σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας, στις ΗΠΑ. Στο 19’ ο Μπενζεμά με εκτέλεση πέναλτι σκόραρε για το 1-0 που ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο 69’ ο Ασένσιο πέτυχε δεύτερο γκολ και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Ρεάλ Μαδρίτης αρχίζει και επίσημα τη νέα σεζόν με τον τελικό του Σούπερ Καπ κόντρα στην Άιντραχτ, με στόχο να ξεκινήσει από εκεί που σταμάτησε, δηλαδή με την κατάκτηση ενός τροπαίου. Πήρε το 14ο Τσάμπιονς Λιγκ στην ιστορία της, νικώντας τη Λίβερπουλ στον τελικό με 0-1. Επίσης, κατέκτησε το 35ο πρωτάθλημα Ισπανίας, με χαρακτηριστική άνεση μάλιστα, αφού καμία από τις Μπαρτσελόνα, Ατλέτικο Μαδρίτης και Σεβίγια, δεν είχαν σταθερότητα στη σεζόν ώστε να κοντράρουν τους “Μπλάνκος”.

Οι κινήσεις της στο μεταγραφικό παζάρι ήταν ελάχιστες, μόλις δύο νέες προσθήκες. Ήρθε ως ελεύθερος ο Αντόνιο Ρούντιγκερ από την Τσέλσι και ο Ορελιάν Τσουαμενί από τη Μονακό αντί 80 εκατομμυρίων ευρώ. Αποχώρησαν οι Μπέιλ, Ίσκο, Μαρσέλο, Γιόβιτς ως ελεύθεροι. Πήρε 21.5 εκατομμύρια ευρώ από τις πωλήσεις των Μαγιοράλ, Τσουστ, Μιγκέλ Γκουτιέρεθ, Κούμπο. “Παίζονται έξι τίτλοι και θέλουμε να παλέψουμε για όλους. Η Άιντραχτ είναι ικανή να μας δυσκολέψει, αλλά οι παίκτες μου είναι προετοιμασμένοι”, είπε ο Κάρλο Αντσελότι.

Δεν αντιμετωπίζει προβλήματα απουσιών, ο Ιταλός τεχνικός πήρε όλους τους διαθέσιμους παίκτες στο Ελσίνκι, συμπεριλαμβανομένων και των νεοφερμένων Τσουαμενί, Ρούντιγκερ που ενδέχεται να πραγματοποιήσουν ντεμπούτο.

Ρεάλ Μαδρίτης Στατιστικά

*3/4 φιλικά παιχνίδια είχαν No Goal

*3/4 ματς τελευταία με under 2.5 γκολ

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με σκορ 1-6 εντός έδρας, από τη Μπάγερν Μονάχου, για το πρωτάθλημα. Μόλις στο 5’ ο Κίμιχ με εκτέλεση φάουλ έκανε το 0-1, στο 11’ ο Παβάρ έκανε το 0-2. Στο 29’ ο Μανέ, στο 35’ ο Μουσιάλα και στο 43’ ο Γκνάμπρι έκαναν το 0-5 για το πρώτο ημίχρονο. Στο 64’ ο Κολό Μουανί μείωσε σε 1-5, όμως στο 83’ και πάλι ο Μουσιάλα διαμόρφωσε το τελικό 1-6.

Η Άιντραχτ δεν ξεκίνησε με θετικό τρόπο το νέο πρωτάθλημα, υπέστη συντριβή εντός έδρας, από τη Μπάγερν Μονάχου (1-6). Αιφνιδιάστηκε στα πρώτα λεπτά από τους Βαυαρούς δέχτηκε απανωτά γκολ, ενώ δεν αξιοποίησε τις δικές της ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο. Αυτή ήταν η δεύτερη επίσημη αναμέτρηση για τους “Αετούς” οι οποίοι έπαιξαν ήδη για το Κύπελλο, με την αδύναμη ομάδα του Μαγδεμβούργου.

Επικράτησαν εύκολα με σκορ 0-4 και πήραν το εισιτήριο για την επόμενη φάση της διοργάνωσης. Η σημαντικότερη στιγμή της περσινής αγωνιστικής περιόδου για το συγκρότημα του Γκλάσνερ, ήταν η κατάκτηση του Γιουρόπα Λιγκ, στον τελικό με τη Ρέιντζερς. Δεύτερος ευρωπαϊκός τίτλος στην ιστορία της Άιντραχτ. Πλήρωσε για την απόκτηση των Αλάριο, Γκέτσε, Γιάκιτς, Σμόλτσιτς και Χάουγκε που αγοράστηκε από τη Μίλαν, ενώ ήρθαν ελεύθεροι οι Κολό Μουανί, Ονγκουένε, Μπούτα, Αλίντου.

Για την αναμέτρηση στο Ελσίνκι, δεν υπολογίζονται οι τραυματίες αμυντικοί Μπούτα και Ονγκουένε. Αποχωρεί ο βασικός εξτρέμ Κόστιτς, έμεινε εκτός αποστολής και τα δημοσιεύματα αναφέρουν ότι ανακοινώνεται προσεχώς από τη Γιουβέντους.