*9η αγωνιστική του Απερτούρα.

*No Goal τα έξι τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΠΟΥΕΜΠΛΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 3-3 με την Τιχουάνα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 36′ και παρότι ισοφάρισε δυο λεπτά αργότερα με τους Γκουστάβο Φεραρέις, στην πορεία δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα (63′, 72′). Ωστόσο, ισοφάρισε και πάλι με τους Άλτιντορ (85′) και Ρέγιες (90’+9) να βρίσκουν δίχτυα.

Αγνοεί τους τρεις βαθμούς της νίκης εδώ και έξι παιχνίδια η Πουέμπλα, έχοντας τέσσερις ισοπαλίες και μια ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νικολάς Λαρκαμόν φιλοξενήθηκε από την Τιχουάνα, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3. Αποδείχθηκε πολύ σκληρή για να πεθάνει, βρέθηκε πίσω με 1-0 και 3-1 αντίστοιχα, ωστόσο δεν τα παράτησε ποτέ και με αντεπίθεση διαρκείας στο φινάλε, κατάφερε να “κλέψει” το βαθμό στις καθυστερήσεις. Τρίτη διαδοχική ισοπαλία, μετά και από εκείνες με Ατλέτικο Σαν Λουίς (0-0 εντός) και Τολούκα (1-1 εκτός). Αήττητη στα πέντε πιο πρόσφατα εντός της (1-4-0).

Πουέμπλα Στατιστικά

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΝΕΚΑΞΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Μοντερέι, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε στο σκορ με τον Γκάρνικα στο 37ο λεπτό, εν τέλει δέχθηκε την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο (56′, 77′).

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Νεκάξα, μετά και το διπλό επί της Ατλέτικο Σαν Λουίς (1-2 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χάιμε Λοσάνο υποδέχθηκε τη Μοντερέι, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-2. Σε γενικές γραμμές είχε καλή παρουσία, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο και τη βρήκε μπροστά στο σκορ. Στο δεύτερο ωστόσο παραδόθηκε στην ανωτερότητα της αντιπάλου της και δεν απέφυγε τα χειρότερα. Αυτή ήταν και η τέταρτη ήττα της στις οκτώ πρώτες αγωνιστικές (4-0-4). Από δυο νίκες και ήττες στις τέσσερις εξόδους της.