*Έρχονται από 6/10 μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΠΟΡΤΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 κόντρα στη Σάρλοτ. Το 1-0 στο 54’ ο Πέτκοβιτς, το 2-0 έκανε ο Κοπέτι στις καθυστερήσεις.

Τίποτα δεν πάει καλά για το Πόρτλαντ, που έχασε για ακόμη μια φορά την περασμένη εβδομάδα, εκτός έδρας κόντρα στη Σάρλοτ, ένα δίκαιο αποτέλεσμα. Καλύτερη η Σάρλοτ στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, ειδικά στο δεύτερο μέρος, σκόραρε δύο φορές, είχε αποτελεσματικότητα, δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα. Δεύτερη διαδοχική ήττα για το Πόρτλαντ μετά το εκτός έδρας 3-2 απ’ το Λος Άντζελες, είχαν προηγηθεί τρεις διαδοχικές ισοπαλίες, οι δύο με σκορ 2-2 και η μία με σκορ 3-3! Δεν έχει νίκη στα τελευταία οκτώ ματς πρωταθλήματος. Με 10 πόντους είναι στην 12η θέση της Δύσης. Επιστρέφει ο Τσάρα (Μέσος, 10).

ΠΟΡΤΛΑΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 9/11 Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 9/11 G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΙΑΤΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας πρόκριση στα πέναλτι κόντρα στο Λούιβιλ για το Κύπελλο. Στο 2-2 το 90λεπτο και η παράταση.

Δεν ήταν θετικό το εντός έδρας 0-0 με τους Γκάλαξι την περασμένη εβδομάδα, μπορούσε να πάρει κάτι περισσότερο, παρότι το αποτέλεσμα κρίθηκε δίκαιο. Αμφότερες οι ομάδες είχαν καλή εικόνα δημιουργικά και επιθετικά, είχαν ευκαιρίες και θα μπορούσαν να έχουν σκοράρει, δεν τα κατάφεραν. Επιστροφή στις ισοπαλίες για το Σιάτλ έπειτα από δύο τρεις αγωνιστικές, ερχόταν από νίκη εκτός έδρας 3-2 επί της Φιλαδέλφεια, νωρίτερα έχασε από Ουάσινγκτον (2-1) και Βανκούβερ (0-2), είχαν προηγηθεί το εκτός έδρας 0-0 με το Ντάλας και η εντός έδρας νίκη 5-0 επί του Μόντρεαλ, έχει ρεκόρ 2-2-2 στις τελευταίες έξι αγωνιστικές. Καταλαμβάνει την 11η θέση της Δύσης. Μεσοβδόμαδα χρειάστηκε τα πέναλτι για να αποκλείσει το Λούιβιλ στο Κύπελλο. Επιστρέφει ο Α. Ρολδάν (Αμυντικός, 9,1).