*Έρχονται από 7/10 μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΛΑ ΓΚΑΛΑΞΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 2-1 επί του Χιούστον. Το 0-1 ο Μπλέσινγκ στο 18’, το 1-1 ήρθε απ’ τον Γκαμπριέλ Πεκ στο 44’, το 2-1 ήρθε απ’ τον Ρίκι Πούιγκ στο 59’.

Ξεκόλλησε απ’ τις ισοπαλίες, νίκησε το Σάββατο εντός έδρας το Χιούστον. Έκανε μέτριο πρώτο ημίχρονο, το Χιούστον σκόραρε στο 18’ και για μερικά λεπτά δεν πήγε στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ, οι Γκάλαξι ισοφάρισαν στο 44’. Το δεύτερο μέρος ήταν περισσότερο καλό για την ομάδα του Λος Άντζελες, που είχε περισσότερες επιθετικές πρωτοβουλίες, τελικά βρήκε το γκολ στο 59’ και άντεξε μέχρι το φινάλε για το τελικό 2-1. Επιστροφή στις επιτυχίες για την ομάδα του Λος Άντζελες έπειτα από τέσσερις διαδοχικές ισοπαλίες, νωρίτερα έχασε 2-0 απ’ το Όστιν και πήρε δύο σερί νίκες με Σαν Χοσέ (4-3) και Βανκούβερ (1-3), μετρά ρεκόρ 4-4-2 στις τελευταίες 10 αγωνιστικές, καταλαμβάνει την 3η θέση της Δύσης.

ΛΑ ΓΚΑΛΑΞΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 10/15 Over 2.5.

*Έρχεται από 11/15 G/G.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΝΤΑΛΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 3-3 κόντρα στο Σολτ Λέικ. Στο 3-0 το σκορ μέχρι το 59’, το Σολτ Λέικ μείωσε στο 61’ και το 73’, το τελικό 3-3 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις.

Τρομερό ματς το Σάββατο εντός έδρας κόντρα στο Σολτ Λέικ, το Ντάλας έχασε την ευκαιρία να συνεχίσει στο δρόμο των επιτυχιών. Έκανε τρομερή εμφάνιση για περίπου 60 λεπτά, προηγήθηκε 3-0 και έδειχνε ότι οδεύει προς περίπατο, ωστόσο δεν κατάφερε να κρατήσει το αποτέλεσμα μέχρι το φινάλε. Το Σολτ Λέικ έβγαλε τρομερά αποθέματα χαρακτήρα, μείωσε σε 3-2 μέχρι το 73’ και βρήκε την ισοφάριση στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων! Μετρά ρεκόρ 2-2-1 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές το Ντάλας, καταλαμβάνει την 12η θέση της Δύσης.