18η αγωνιστική

*Η Μπράγκε επικράτησε και στα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της με αντίπαλο τη Λαντσκρόνα.

*Goal/Goal τα 6/7 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Λαντσκρόνα – Μπράγκε 1-1

ΜΠΡΑΓΚΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Νόρμπι, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ (17′, 46′), για να ισοφαρίσει ισάριθμες με τους Σέντερμπεργκ (40′) και Πέρσον (83′).

Αήττητη παραμένει στα τρία τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα η Μπράγκε. Την προηγούμενη αγωνιστική, φιλοξενήθηκε από τη Νόρμπι, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2, ισοφαρίζοντας δυο φορές την εις βάρος της κατάσταση. Αμυντικά δεν έπεισε σε καμία περίπτωση με την εικόνα της, επιθετικά όμως τα πήγε αρκετά καλά, δείχνοντας παράλληλα αρκετή υπομονή. Πρώτη απώλεια, μετά τις δυο νίκες επί των Έρεμπρο (1-3 εκτός) και Έστερσουντ (1-0 εντός), οπότε και διατηρείται σταθερά στη δεύτερη θέση της κατάταξης. Ηττήθηκε μια φορά στα επτά πιο πρόσφατα εντός της (4-2-1).

Μπράγκε Στατιστικά

*Goal/Goal τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΛΑΝΤΣΚΡΟΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από την Έστερσουντ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 2-0 (39′, αυτ. 49′) και παρότι μείωσε με τον Ντιαβαρά στο 58′, εν τέλει δέχθηκε και τρίτο τέρμα στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Αγνοεί τη νίκη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της η Λαντσκρόνα, στα οποία και απέσπασε μόλις ένα βαθμό. Την προηγούμενη αγωνιστική, φιλοξενήθηκε από την Έστερσουντ, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 3-1. Κατώτερη των προσδοκιών για ακόμη μια φορά, παρότι μείωσε προσωρινά σε 2-1, δεν ήταν ικανή για το κάτι παραπάνω. Τρίτη διαδοχική ήττα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Χάλμσταντ (2-1 εκτός) και Σκέβντε (0-1 εντός), με αποτέλεσμα να υποχωρήσει περισσότερο στην κατάταξη και να είναι πλέον στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη. Ηττήθηκε και στις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της.