*20η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Στουρμ Γκρατς – Τιρόλ 1-0

*Over 2,5 στα 5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΤΙΡΟΛ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (4-1) από τη Βόλφσμπεργκερ. Οι Μπαλό (8′, 30′) και Ζίμερμαν (50′) έκαναν το 3-0, μείωσε ο Οκουνγκμπόουα στο 75′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γιάσιτς στο 88′. Με δέκα έμεινε η Τιρόλ στο 86′ (Μπάχερ).

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα υπέστη η Τιρόλ, μετά και το εντός 0-2 από την Αούστρια Λουστενάου. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τόμας Σίλμπερμπεργκερ φιλοξενήθηκε από τη Βόλφσμπεργκερ, στην έδρα της οποίας γνώρισε τη συντριβή με 4-1. Πραγματοποίησε μια από τις χειρότερες εμφανίσεις της για φέτος και δεν ήταν ικανή να διεκδικήσει κάτι παραπάνω. Βρέθηκε πίσω με 3-0 και παρότι μείωσε προσωρινά σε μια από τις ελάχιστες αξιόλογες στιγμές της, στην πορεία δέχθηκε και τέταρτο τέρμα.

Έφτασε έτσι τις 4/5 ήττες στα τελευταία της παιχνίδια, έχοντας και μια νίκη 1-2 επί της Μπλάου Βάις Λιντς. Με μόλις έντεκα βαθμούς, είναι στην προτελευταία θέση της κατάταξης, πάνω μόνο από την ουραγό Αούστρια Λουστενάου. Επικράτησε μια φορά στα εννέα φετινά εντός της (1-1-7).

ΤΙΡΟΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΤΟΥΡΜ ΓΚΡΑΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Σλόβαν Μπρατισλάβας, για το Κόνφερενς Λιγκ. Βρήκε δίχτυα με τον Μπίρετ στο 52ο λεπτό, με τους γηπεδούχους να μένουν με δέκα παίκτες στις καθυστερήσεις.

Την πρόκριση της στους “16” του Κόνφερενς Λιγκ πανηγύρισε η Στουρμ Γκρατς. Την περασμένη Πέμπτη, η ομάδα του Κρίστιαν Ίλτσερ φιλοξενήθηκε από τη Σλόβαν Μπρατισλάβας, στη ρεβάνς της νίκης με 4-1 στο εντός πρώτο ματς, της οποίας επικράτησε και πάλι, αυτή τη φορά με 0-1. Αρκετά ανοιχτό το μεταξύ τους ματς και παρότι είχε ευκαιρίες εκατέρωθεν, οι περισσότερες ήταν εκτός στόχους. Παρόλα αυτά, η ίδια κατάφερε να βρει το μοναδικό τέρμα στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, το οποίο διατήρησε μέχρι τέλους.

Σαφώς πιο δύσκολο το έργο που θα έχει στην επόμενη φάση, όπου θα βρει απέναντι της τη γαλλική Λιλ, την οποία θα υποδεχθεί στο πρώτο μεταξύ τους (07/03). Εντός συνόρων, “τρέχει” αήττητο έξι αγωνιστικών, μετά και το εντός 1-1 με τη Ραπίντ, οπότε και είναι μόνη δεύτερη και προσπαθεί να μείνει σε επαφή με την κορυφή. Ηττήθηκε μια φορά στις εννέα πιο πρόσφατες εξόδους της (5-3-1).