*Στην κανονική περίοδο: Βανκούβερ – Λος Άντζελες 1-1, Λος Άντζελες – Βανκούβερ 2-3.

*Πρώτος γύρος των πλέι-οφ. Προκρίνεται η ομάδα που θα σημειώσει δύο νίκες. Σε περίπτωση ισοπαλίας, ακολουθούν απευθείας πέναλτι, έτσι ώστε να προκύψει νικητής.

*Στα πλέι-οφ: Λος Άντζελες – Βανκούβερ 5-2.

ΒΑΝΚΟΥΒΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 5-2 κόντρα στο Λος Άντζελες για τα πλέι-οφ. Το 1-0 ο Χόλινγκσχεντ στο 18’, το 1-1 έκανε ο Γουάιτ στο 27’, το 2-1 ήρθε απ’ τον Μπουανζά στο 29’, το 2-2 στο 40’. Στο δεύτερο μέρος το Λος Άντζελες σκόραρε τρεις φορές, οι δύο μέχρι το 64’.

Μόνο για ένα ημίχρονο ήταν ανταγωνιστικό το Βανκούβερ στο εκτός έδρας ματς με το Λος Άντζελες, από εκεί και έπειτα υπέκυψε στην ανωτερότητα του αντιπάλου. Αμφίρροπο το παιχνίδι στο πρώτο 45λεπτο, το Λος Άντζελες προηγήθηκε δύο φορές, αλλά οι Καναδοί βρήκαν ισάριθμες απαντήσεις πριν την ανάπαυλα. Το δεύτερο μέρος εξελίχτηκε σε επιθετικό μονόλογο της ομάδας απ’ την Καλιφόρνια, που σκόραρε δύο φορές μέχρι το 64’ και εκεί τελείωσαν όλα, το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 80’. Επιστροφή στις ήττες για το Βανκούβερ έπειτα από πέντε παιχνίδια πρωταθλήματος (1-4-0), δεν αξιοποιεί όσο θέλει την έδρα του, εκεί μετρά ρεκόρ 4-4-2 στα τελευταία δέκα παιχνίδια.

ΒΑΝΚΟΥΒΕΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 20/29 Over 2.5 σε όλες τις διοργανώσεις.

*Έρχεται από 22/29 G/G σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 5-2 επί του Βανκούβερ για τα πλέι-οφ. Το 1-0 ο Χόλινγκσχεντ στο 18’, το 1-1 έκανε ο Γουάιτ στο 27’, το 2-1 ήρθε απ’ τον Μπουανζά στο 29’, το 2-2 στο 40’. Στο δεύτερο μέρος το Λος Άντζελες σκόραρε τρεις φορές, οι δύο μέχρι το 64’.

Την ευκαιρία να τελειώσει από σήμερα την πρόκριση στην επόμενη φάση έχει το Λος Άντζελες, που έδειξε τις επιθετικές αρετές του στο πρώτο παιχνίδι κόντρα στο Βανκούβερ. Αντιμετώπισε προβλήματα μόνο στο πρώτο ημίχρονο, σ’ αυτό το διάστημα προηγήθηκε δύο φορές, αλλά ο αντίπαλος ισοφάρισε ισάριθμες. Στο δεύτερο μέρος ήταν αποτελεσματικό, σκόραρε γρήγορα δύο γκολ και έβαλε τις βάσεις για την επικράτηση. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο φινάλε και έδειξε ότι το Λος Άντζελες επιθετικά υπερτερεί του Βανκούβερ, κάτι που κάνει τα ανασταλτικά του ζητήματα να «κρύβονται». Είναι αήττητο στα τελευταία τέσσερα ματς (3-1-0), σειρά αγώνων που σκόραρε συνολικά 15 γκολ! Δεν είναι αξιόπιστο εκτός έδρας, μετρά ρεκόρ 1-3-1 στις τελευταίες πέντε εξόδους.