*NG στα 2/3 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΟΥΑΣΙΝΓΚΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (1-0) από τη Σικάγο. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Χέρμπερς στο 78′.

Μόλις δύο βαθμούς συγκέντρωσε η Ουάσινγκτον σε πέντε αγωνιστικές, απολογισμός που την διατηρεί στην προτελευταία θέση της Ανατολικής Περιφέρειας και στο -6 από τη ζώνη των πλέι οφ. Την προηγούμενη βδομάδα επέστρεψε με άδεια χέρια από την έδρα της Σικάγο (1-0). Δεν κατέβηκε ποτέ στον αγωνιστικό χώρο στο πρώτο ημίχρονο, αντέδρασε στο δεύτερο μη καταφέρνοντας να αλλάξει κάτι στο τελικό αποτέλεσμα.

Η Ουάσινγκτον αγνοεί τη νίκη σε τρεις αναμετρήσεις με αντίπαλο τη Νάσβιλ (0-1-2), δεν κατάφερε να σκοράρει στις δύο. Ο υπηρεσιακός προπονητής Άστον δεν μπορεί να υπολογίζει στις υπηρεσίες τριών ποδοσφαιριστών του, ενώ δύο είναι αμφίβολοι.

ΟΥΑΣΙΝΓΚΤΟΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα δύο τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Bwin)

*Δέχτηκε γκολ στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΝΑΣΒΙΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-1) από την Κάνσας. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με Ερνάντες (41′) και Ζούσι (51′), το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Λόμπα στο 63′.

Πέντε αναμετρήσεις κράτησε το αήττητο σερί της Νάσβιλ (3-2-0), την Δευτέρα υποκλίθηκε στην Κάνσας γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα με 2-1. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου δέχτηκε το 2-0, μείωσε σχεδόν άμεσα, αλλά δεν κατάφερε να αποσπάσει ένα θετικό αποτέλεσμα.

Η Νάσβιλ πανηγύρισε δύο σερί εκτός έδρας νίκες (GG & over 2,5 σε αυτές, πέτυχε τουλάχιστον από δύο γκολ), συγκεντρώνοντας 23 βαθμούς βρίσκεται στην 6η θέση της Δυτικής Περιφέρειας. Πρόβλημα στο δεξί γόνατο αντιμετωπίζει ο Μπάνμπερι που τέθηκε νοκ άουτ από την αναμέτρηση με την Ουάσινγκτον. Το απουσιολόγιο συμπληρώνει ο Λεάλ.