*Μόλις μια ήττα για το Πόρτλαντ στα τελευταία 10 ματς κόντρα στο Σαν Χοσέ (7-2-1).

ΠΟΡΤΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 κόντρα στο Σιάτλ. Το 1-0 ο Μόρα στο 15’, ισοφάρισε ο Ρολδάν στο 19’, το 1-2 ήρθε απ’ τον Ρουιδίας στο 50’.

Δεν πατάει καλά, έχασε για ακόμη μια φορά την Κυριακή, αυτή τη φορά εντός έδρας απ’ το Σιάτλ. Προηγήθηκε πολύ νωρίς, αλλά το Σιάτλ βρήκε άμεση απάντηση, σ’ ένα πρώτο ημίχρονο χαμηλού ρυθμού. Στο δεύτερο μέρος το Σιάτλ μπήκε με πολύ γρήγορο γκολ, διαχειρίστηκε την κατάσταση στη συνέχεια και κατάφερε να αντέξει μέχρι το φινάλε, πήρε μια σπουδαία νίκη. Τρίτη διαδοχική ήττα για το Πόρτλαντ μετά το εκτός έδρας 2-0 απ’ τη Σάρλοτ και το εκτός έδρας 3-2 απ’ το Λος Άντζελες, είχαν προηγηθεί τρεις διαδοχικές ισοπαλίες, οι δύο με σκορ 2-2 και η μία με σκορ 3-3! Δεν έχει νίκη στα τελευταία εννέα ματς πρωταθλήματος. Με 10 πόντους είναι στην 14η θέση της Δύσης.

ΠΟΡΤΛΑΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 10/12 Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 10/12 G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΑΝ ΧΟΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 3-2 επί του Κολοράντο. Στο 2-0 το σκορ μέχρι το 42’, το Σαν Χοσέ μείωσε στο 44’, το 2-2 ήρθε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. Το τελικό 2-3 ήρθε στο 66’ απ’ τον Εσπινόσα.

Είναι σε καλό μομέντουμ, το Σάββατο πήρε ακόμη μια νίκη εκτός έδρας κόντρα στο Κολοράντο. Στο πρώτο ημίχρονο το Κολοράντο είχε αποτελεσματικότητα, σκόραρε δύο φορές μέχρι το 42’ και έδειχνε ικανό να πάρει άνετη νίκη, ωστόσο το γκολ του Σαν Χοσέ στο 44’ άλλαξε τη ψυχολογία του ματς, το 2-2 ήρθε πριν την ανάπαυλα! Στο δεύτερο μέρος το ματς ήταν «ανοιχτό», αμφότερες οι ομάδες είχαν φάσεις, μπορούσαν να σκοράρουν, τελικά τα κατάφερε το Σαν Χοσέ και πήρε τη νίκη. Δεύτερη διαδοχική νίκη μεετά το εντός έδρας 3-1 επί του Λος Άντζελες, νωρίτερα πήρε εκτός έδρας ισοπαλία με το Νάσβιλ (1-1), μετρά συνολικό ρεκόρ 3-1-8 και βρίσκεται στην 13η θέση της Δύσης.