Προημιτελική φάση του Λιγκ Καπ.

*Αγώνας ρεβάνς. Ισχύει ο κανόνας του εκτός έδρας γκολ, αλλά όχι στην παράταση. Σε περίπτωση ίδιου σκορ με τον πρώτο αγώνα, ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Α’ Ματς: Βίσελ Κόμπε – Φουκουόκα 1-2.

*Η Βίσελ Κόμπε μετράει 2 συνεχόμενες νίκες στην έδρα της Φουκουόκα, αμφότερες με over2.5+g/g.

ΦΟΥΚΟΥΟΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 1-2 επί της Βίσελ Κόμπε, στον πρώτο αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων για τα προημιτελικά του Λιγκ Καπ. Καλύτερη των γηπεδούχων στο 1ο ημίχρονο, πήρε δίκαια προβάδισμα στο σκορ σε κρίσιμο χρονικό σημείο (0-1 στο 44′). Η Βίσελ μπήκε νωθρά και στο β’ μέρος, με τους φιλοξενούμενους να διπλασιάζουν το προβάδισμα τους στο 58′, με τον Λουκιάν. Η Φουκουόκα δεν άντεξε, ωστόσο, μέχρι τέλους, δίνοντας ελπίδες πρόκρισης στους αντιπάλους της, που διαμόρφωσαν το τελικό 1-2 στο 90+9′.

Μετράει 3 νίκες στα τελευταία 5 παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, με τις δύο από αυτές να ολοκληρώνονται με n/g. Εντός έδρας έχει επικρατήσει στα 4 από τα τελευταία 5 παιχνίδια της, με τα τρία από αυτά να συνδυάζονται με under2.5+n/g.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

Φουκουόκα Στατιστικά

*Under2.5+n/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.
ΒΙΣΕΛ ΚΟΜΠΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 3-0 από τη Σερέζο Οσάκα, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Νωθρό το ξεκίνημα της στο παιχνίδι, κατάφερε να μείνει πίσω στο σκορ με 2-0 στο 31′. Πίεσε για να ξαναμπεί στον αγώνα, ο οποίος απέκτησε πολύ γρήγορο ρυθμό, αλλά μάταια. Η Σερέζο δεν απειλήθηκε, παρά μόνο σε ελάχιστες περιπτώσεις, με το τελικό 3-0 να διαμορφώνεται στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης.

Παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων στον πρώτο αγώνα απέναντι στη Φουκουόκα για το Λιγκ Καπ και γνώρισε μια δίκαιη ήττα, διατηρώντας, ωστόσο, ελπίδες για πρόκριση. Μετράει τρεις συνεχόμενες ήττες, έχοντας αποτύχει να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στις δύο από αυτές.

Τραυματίες παραμένουν οι Φουτζιμότο και Μούτο. Χάνει τη σεζόν ο Σαμπέρ.