12η αγωνιστική

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΧΙΡΟΣΙΜΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Νιγκάτα, για το πρωτάθλημα. Αγωνιζόμενη με παίκτη περισσότερο από το 33′, βρήκε δίχτυα με τον Αράκι στο 69ο λεπτό, για να δεχθεί την ισοφάριση στις καθυστερήσεις.

Αήττητη είναι η Χιροσίμα, μετά και τις έντεκα πρώτες στροφές στο φετινό πρωτάθλημα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μίκαελ Σκίμπε φιλοξενήθηκε από τη Νιγκάτα, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Κυρίαρχη στον αγωνιστικό χώρο, εκμεταλλευόμενη και το αριθμητικό της πλεονέκτημα, σπατάλησε αρκετές ευκαιρίες, μέχρι να προηγηθεί στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου. Δεν “καθάρισε” όμως το ματς και μοιραία δέχθηκε την ισοφάριση στο φινάλε.

Αυτή ήταν και η τέταρτη διαδοχική της ισοπαλία, μετά και από εκείνες με Φουκουόκα (1-1 εκτός), Σαπόρο (1-1 εκτός) και Καβασάκι (1-1 εντός). Παραμένει ψηλά στην κατάταξη και στο -3 από την κορυφή. Επικράτησε στα 3/5 φετινά εντός της, στα οποία είχε και δυο ισοπαλίες.

Χιροσίμα Στατιστικά

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Σκοράρει στα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΝΑΓΚΟΓΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από τη Βίσσελ Κόμπε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 40ο λεπτό, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στο 81′.

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα προέρχεται η Ναγκόγια, μετά και το εκτός 2-1 από την Ουράβα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κέντα Χασεγκάβα υποδέχθηκε τη Βίσσελ Κόμπε, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-2. Βρέθηκε πίσω λίγο πριν την ανάπαυλα, χωρίς να δείξει κάτι μέχρι τότε. Πατούσε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο, είχε αρκετές ευκαιρίες, αλλά αντί να ισοφαρίσει, δέχθηκε δεύτερο τέρμα προς το φινάλε.

Μετά και από αυτή την απώλεια, υποχώρησε στην έβδομη θέση, την οποία μοιράζεται με τη Γιοκοχάμα Μαρίνος, ούσα παράλληλα στο -6 από την κορυφή. Πήρε το διπλό στις 3/5 φετινές εξόδους της, στις οποίες είχε και δυο ήττες.