*Φετινά ματς: Χιούστον – ΛΑ Γκάλαξι 3-0.

*Έρχονται από 7/10 Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΛΑ ΓΚΑΛΑΞΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 3-2 επί του Σαν Χοσέ. Στο 16’ το 0-1 ο Μπόιντ, το 1-1 ήρθε στο 29’ με αυτογκόλ, το 2-1 έκανε ο Εμπομπίσε στο 31’, το 2-2 ήρθε απ’ τον Ρίκι Πούιγκ στο 50’. Το τελικό 2-3 ήρθε στο 61’ απ’ τον Γιόβελιτς με πέναλτι.

Σπουδαία νίκη την Τετάρτη κόντρα στο Σαν Χοσέ, κατάφερε να πάρει το ματς με ανατροπή! Προηγήθηκε στο 16’, δε διαχειρίστηκε καλά την κατάσταση, έχανε μέχρι το 31’, αλλά στο δεύτερο μέρος μπήκε πάρα πολύ δυνατά, σκόραρε δύο φορές μέχρι το 61’ και έβαλε τις βάσεις για την επικράτηση. Δεύτερο σερί «τρίποντο» μετά το εντός έδρας 3-0 επί του Σικάγο, είχε προηγηθεί τον Ιούλιο η εκτός έδρας ήττα 4-2 κόντρα στο Βανκούβερ, είχαν προηγηθεί δύο σερί εντός έδρας νίκες κόντρα σε Λος Άντζελες και Φιλαδέλφεια. Μετρά ρεκόρ 5-4-1 στις τελευταίες 10 αγωνιστικές, με 28 πόντους βρίσκονται στην 13η θέση της Δύσης.

ΛΑ ΓΚΑΛΑΞΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 6/7 Over 2.5 σε όλες τις διοργανώσεις.

*Έρχεται από 5/7 G/G σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΧΙΟΥΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 2-0 επί του Κολόμπους. Το 1-0 ο Μπέιρντ στο 14’, το 2-0 έκανε ο Ιμπραΐμ στις καθυστερήσεις.

Καλή εμφάνιση απ’ το Χιούστον, πήρε δίκαιη νίκη κόντρα στο Κολόμπους. Πολύ καλό στο πρώτο ημίχρονο, σκόραρε στο 14’ και ο αντίπαλος δεν κατάφερε να βγάλει αντίδραση ποτέ. Στο δεύτερο μέρος το Κολόμπους ήταν ανύπαρκτο επιθετικά, αναλώθηκε σε κακές επιλογές και δεν πλησίασε στην ισοφάριση. Διαχειρίστηκε καλά την κατάσταση το Χιούστον, που βρήκε το 2-0 στις καθυστερήσεις και επικράτησε δίκαια. Τρίτη διαδοχική νίκη μετά το εντός έδρας εμφατικό 5-0 επί του Πόρτλαντ και το εκτός έδρας 3-0 επί του Σολτ Λέικ, αυτές ήταν οι πρώτες επιτυχίες μετά από πέντε αγωνιστικές (0-2-3). Με 38 πόντους καταλαμβάνει την τέταρτη θέση της Δύσης.