*4η αγωνιστική

*Under 2.5 ήρθαν οι 3/4 πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας.

*Η Σοσό είναι αήττητη σε τέσσερις αναμετρήσεις με αντίπαλο την Πο (2-2-0).

ΠΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Χάβρη. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 21’, ισοφάρισε με τον Μπενάρ στο 82’.

“Τσίμπησε” βαθμό την προηγούμενη αγωνιστική, παραχωρώντας εκτός έδρας 1-1 με τη Χάβρη. Υστέρησε στο πρώτο ημίχρονο, δίκαια έμεινε πίσω στο σκορ και πήγε με το εις βάρος της 1-0 στην ανάπαυλα. Στάθηκε τυχερή στο δεύτερο 45λεπτο, γλύτωσε σε 2-3 περιπτώσεις το 2-0 και στο φινάλε “έκλεψε” τον πόντο. Δεν άξιζε να πάρει τίποτα απ’ το παιχνίδι η ομάδα του Τολό.

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία για την Πο, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 0-0 με τη Ντιζόν, δεν έχει νίκη σε τρία παιχνίδια, στην πρεμιέρα παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων γνωρίζοντας τη βαριά εκτός έδρας ήττα με 4-0 απ’ τη Γκινγκάμπ. Τουλάχιστον έδειξε κάποια βελτίωση στο επιθετικό κομμάτι και βρήκε δίχτυα μετά από δύο αγωνιστικές που έμεινε άσφαιρη. Τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα ο φορ Γιαταρά, ο οποίος δεν άνηκε σε ομάδα απ’ τις αρχές του 2022 (νωρίτερα αγωνίστηκε σε ομάδα της Κίνας) και μπήκε κατευθείαν στην αποστολή. Δεν αναφέρθηκαν σημαντικά αγωνιστικά προβλήματα και θα παραταχθεί πρακτικά πλήρης για ακόμη μια αγωνιστική.

ΠΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*N/G τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Έμεινε άσφαιρη στα 3/4 πρόσφατα ματς.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΣΟΣΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-0 από την Αμιάν. Δέχθηκε το γκολ στο 71’, με την αντίπαλο να ολοκληρώνει το ματς με δέκα παίκτες (83’).

Αδίκησε τον εαυτό της την περασμένη εβδομάδα η Σοσό, γνωρίζοντας νέα ήττα, αυτή τη φορά με 1-0 από την Αμιάν εντός έδρας. Κράτησε περισσότερη ώρα τη μπάλα στα πόδια της στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο δεν κατάφερε να γίνει τρομερά απειλητική για την αντίπαλη εστία. Στο δεύτερο ημίχρονο κινήθηκε σε πιο ρηχά νερά και στη μία και μοναδική φάση της αντιπάλου δέχθηκε το γκολ. Προσπάθησε να σώσει την κατάσταση στο φινάλε, αλλά οι ευκαιρίες της δεν βρήκαν στόχο.

Δεύτερη σερί ήττα για τη Σοσό, είχε προηγηθεί το εκτός έδρας 1-0 από την Γκρενόμπλ, μετά από τρεις αγωνιστικές αγνοεί τη νίκη και στην πρεμιέρα πήρε το μοναδικό βαθμό (0-0 με την Παρί εντός). Τεράστιο το πρόβλημα της στο σκοράρισμα, δεν έχει πανηγυρίσει γκολ και αυτό είναι κάτι που έχει προβληματίσει τον κόουτς Γκεγκάν, ο οποίος προσπαθεί να βρει λύσεις. Έβαλε στα ταμεία της κοντά στα 4 εκατ. ευρώ από την πώληση του εξτρέμ Βιρτζίνιους στη Λιλ. Παραμένει τραυματίας ο στόπερ Οζορνβαφόρ, επανέρχονται ο χαφ Εντιαγιέ και ο εξτρέμ Ντο Κοουτό.