ΠΕΤΡΟΛΟΥΛ 52 ΠΛΟΪΕΣΤΙ - ΚΡΑΪΟΒΑ 1948 Προγνωστικά

21η αγωνιστική

*Με under1.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι τελευταίες 5 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΠΕΤΡΟΛΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 3-1 από τη Ραπίντ Βουκουρεστίου, την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε νωρίς πίσω στο σκορ (1-0 στο 9′), με τους γηπεδούχους να αστοχούν σε πέναλτι στο 36′, για να ακολουθήσει και άστοχο πέναλτι της Πετρολούλ τέσσερα λεπτά αργότερα! Μπήκε δυνατά στο β’ μέρος, κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 στο 60′, αλλά η αντεπίθεση της δεν είχε συνέχεια. Οι γηπεδούχοι έβγαλαν αντίδραση, πήραν ξανά το προβάδισμα στο 72ο λεπτό και χωρίς να απειληθούν ιδιαίτερα στη συνέχεια, διαμόρφωσαν το τελικό 3-1 στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την Πετρολούλ, σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Βρίσκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας, στο -3 από την πρώτη εξάδα, με παιχνίδι λιγότερο από την 6η Σεπσί. Μετράει 2 νίκες στα τελευταία 5 επίσημα εντός έδρας παιχνίδια της, έχοντας σκοράρει 2 γκολ σε καθεμία από αυτές.

Δεν υπάρχουν απουσίες, αλλά τα οικονομικά της προβλήματα είναι τεράστια, με το φόβο αποδυνάμωσης της κατά τη διάρκεια της χειμερινής διακοπής να είναι πολύ μεγάλος.

ΠΕΤΡΟΛΟΥΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*N/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΚΡΑΪΟΒΑ 1948

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της Άρτζες, την περασμένη αγωνιστική. Μετά από ένα κακό ποιοτικά α’ μέρος, ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση της στο 2ο ημίχρονο, δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες απέναντι στην αντίπαλη εστία. Κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης χάρη σε ένα τραγικό λάθος στην άμυνα των φιλοξενούμενων, με το τελικό 1-0 να διαμορφώνεται στο 62ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη νίκη της, σε πρωτάθλημα και κύπελλο, έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της και στις τρεις αυτές νίκες. Το σερί αυτό την έχει φέρει στη 10η θέση της βαθμολογίας, στο -10 από την πρώτη εξάδα, με παιχνίδι λιγότερο από τη Σεπσί. Εκτός έδρας μετράει δύο συνεχόμενες νίκες, αμφότερες με under2.5+n/g.

Εκτός και πάλι οι Πόπα και Κυριάκος Παπαδόπουλος.