*Πλέι οφ υποβιβασμού, 1η αγωνιστική

*Στην κανονική διάρκεια: Πετρολούλ – Κραϊόβα 1948 4-3 και Κραϊόβα 1948 – Πετρολούλ 2-0

*8/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*6/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με N/G

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (4-1-4).

Δείτε τα Προγνωστικά Ρουμανίας

ΠΕΤΡΟΛΟΥΛ 52 ΠΛΟΪΕΣΤΙ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 1-2 από την Σέπσι εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 14′, κατάφερε να βρει γκολ ισοφάρισης στο 87′ αλλά η αντίπαλος σημείωσε γκολ νίκης στην τελευταία φάση του αγώνα (90+4′).

Έχασε με οδυνηρό τρόπο από την Σέπσι, σε παιχνίδι που η ίδια δεν είχε κάποιο ιδιαίτερο κίνητρο βαθμολογικά. Θα μπορούσε να κυνηγήσει τα πλέι οφ, αλλά τα θαλάσσωσε τις τελευταίες αγωνιστικές, όπου τρέχει τέσσερις συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα.

Περίεργο το κλίμα, τα οικονομικά του συλλόγου παραμένουν σε κακή κατάσταση. Ενδεικτικό πως η διοίκηση αδυνατεί να βρει το ποσό που χρειάζεται για να εξασφαλίσει την συμμετοχή του συλλόγου στο πρωτάθλημα της ερχόμενης σεζόν. Δεν ταλαιπωρείται από αγωνιστικά προβλήματα.

Πετρολούλ 52 Πλοϊέστι Στατιστικά

*Βρέθηκε να χάνει στα 4/5 τελευταία πρώτα ημίχρονα

*3/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal και over 2,5

ΚΡΑΪΟΒΑ 1948

Προηγούμενο ματς: Hττήθηκε στο τοπικό ντέρμπι από την Γιουνιβερσιτατέα Κραϊόβα με 1-2 την τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας. Προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους (45+4′), αλλά η αντίπαλος κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή μέσα σε επτά λεπτά στην επανάληψη (70′, 77′).

Το πάλεψε απέναντι στην ανώτερη ποιοτικά συμπολίτισσα, αλλά δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα, την πέμπτη στα έξι τελευταία παιχνίδια της (0-1-5). Επέστρεψε για δέκατη φορά στο σύλλογο ο Νικολό Νάπολι, αλλά το ντεμπούτο του συνοδεύτηκε με ήττα.

«Μαζί θα σώσουμε την ομάδα. Μπροστά μας έχουμε και το Κύπελλο και θα προσπαθήσουμε να κάνουμε καλή εντύπωση και σε αυτή τη διοργάνωση», σχολίασε. Τραυματίες οι Φαν Ντούρμεν και Μπούτα.