Προημιτελική φάση

*Μονός αγώνας. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι. Κεκλεισμένων των θυρών

*4 σερί παιχνίδια με “2-3 γκολ” στην ιστορία τους ανεξαρτήτως έδρας

*Στο πρωτάθλημα: Βιτορούλ Παντούρι – Ουνιβερσιτάτεα Κλουζ 1-2

Δείτε τα Προγνωστικά Ρουμανίας

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΤΑΤΕΑ ΚΛΟΥΖ ΑΝΑΛΥΣΗ (Β’)

Η Ουνιβερσιτάτεα Κλουζ είναι σε καλή κατάσταση αγωνιστικά το τελευταίο διάστημα και έχει κερδίσει θέσεις στην κατάταξη του πρωταθλήματος της δεύτερης κατηγορίας. Η νίκη επί της Σλάτινα (2-1) ήταν η τρίτη συνεχόμενη σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. Για την ώρα είναι στην εξάδα και ελπίζει να καταφέρει να διεκδικήσει την άνοδο στην πρώτη κατηγορία. Στον προηγούμενο γύρο του Κυπέλλου απέκλεισε την Αράντ με νίκη εντός έδρας με σκορ 2-1. Χωρίς προβλήματα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 2-1 εντός έδρας, της Σλάτινα, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 33’ ο Όγκμπου σκόραρε για το 1-0, όμως τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μανέα ισοφάρισε σε 1-1 για το πρώτο μέρος. Στο δεύτερο ημίχρονο υπήρξαν ευκαιρίες εκατέρωθεν, όμως γκολ πέτυχε ο Γκόλαν στις καθυστερήσεις για να δώσει τη νίκη στους γηπεδούχους.

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΤΑΤΕΑ ΚΛΟΥΖ Στατιστικά

*4/5 αναμετρήσεις με γκολ εκατέρωθεν

*4 σερί παιχνίδια με over 2.5 γκολ

*Δέχεται γκολ σε 6/8 εντός έδρας

Παίξε νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)
21+,UKGC,ΚΕΘΕΑ 1114,Ρυθμ Εμπ. Επικ: ΕΕΕΠ

ΒΙΤΟΡΟΥΛ ΠΑΝΤΟΥΡΙ ΤΑΡΓΚΟΥ ΓΙΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ (Β’)

Η Βιτορούλ Παντούρι δε διανύει περίοδο φόρμας και προέρχεται από την εκτός έδρας ήττα κόντρα στην Φαρούλ Κονστάντσα (1-0), που είναι χαμηλότερα από εκείνη στην κατάταξη του πρωταθλήματος της δεύτερης κατηγορίας. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα. Τελευταία νίκη, ήταν επί της Γκαζ Μετάν με 1-0 εντός έδρας, για τον προηγούμενο γύρο του Κυπέλλου. Στο αγωνιστικό σκέλος, δεν υπολογίζονται οι Πιρβουλέσκου και Κελάριου. Υποψήφιος για ενδεκάδα ο Σιν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Γνώρισε την ήττα με σκορ 1-0 εκτός έδρας, από τη Φαρούλ Κονστάντσα, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε γκολ με τις άμυνες των δύο ομάδων να είναι αποτελεσματικές και το ρίσκο χαμηλό. Τη διαφορά έκανε ο Μιχάι με το τέρμα που σημείωσε στο 63’ και χάρισε τους τρεις βαθμούς στους φιλοξενούμενους.