* Αήττητη η Ουλσάν στα 13 τελευταία μεταξύ τους (8-5-0).

* Στον 1ο γύρο (25/04): Ιντσεόν – Ουλσάν 0-1

Δείτε τα Προγνωστικά Α’ Νοτίου Κορέας

ΟΥΛΣΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-1) επί της Ποχάνγκ. Ο Γιου πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 24ο λεπτό.

Αυτό το πρωτάθλημα δε χάνεται για την Ουλσάν, το Σάββατο άλωσε και την έδρα της 2ης Ποχάνγκ, πέτυχε 5η διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα για να βρεθεί στο +16 από τους διώκτες της!

Το τελικό αποτέλεσμα ωστόσο είναι ιδιαιτέρως κολακευτικό για την ομάδα του Χονγκ. Η Ποχάνγκ έχασε τετ α τετ αντεπίθεσης νωρίς στο παιχνίδι και η Ουλσάν άνοιξε το σκορ στην πρώτη και μοναδική της ευκαιρία στο ματς! Κυριαρχήθηκε στο δεύτερο ημίχρονο (35% κατοχή) και κράτησε το μηδέν με σύμμαχο και τα δοκάρια σε δύο περιπτώσεις.

Παραμένει αήττητη στο γήπεδό της (8-2-0) με 26 γκολ ενεργητικό σε 10 αναμετρήσεις, στο τελευταίο εκεί όμως αποκλείστηκε στο Κύπελλο από την Τζετζού (1-1) στα πέναλτι.

ΟΥΛΣΑΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 4/7 τελευταία παιχνίδια της

* Σκόραρε 2+ γκολ στα 9/10 φετινά εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΙΝΤΣΕΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (2-2) με την Σουγόν. Ο Γουν σκόραρε δις (9’, 33’) για την Σουγόν, αλλά η Ιντσεόν επέστρεψε με Τσεόν (42’) και αυτογκόλ (47’).

Όρθια σε τέταρτο σερί εκτός έδρας παιχνίδι η Ιντσεόν (1-3-0), το Σάββατο επέστρεψε από δύσκολη συνθήκη στην Σουγόν, αλλά δεν κατάφερε να μειώσει την απόσταση από την πρώτη 6αδα.

Με έξυπνη εκτέλεση φάουλ, στην οποία φέρει ευθύνη ο κίπερ της βρέθηκε να κυνηγά νωρίς στο σκορ, απειλήθηκε ξανά σε στατική φάση πριν το 2-0, για το οποίο τρυπήθηκε κάθετα η άμυνά της. Τρομερά κυνική στην συνέχεια η Ιντσεόν, μείωσε στην πρώτη της ευκαιρία, εκμεταλλευόμενη λάθος τοποθέτηση του αντίπαλου κίπερ και σε νέα λάθος τοποθέτηση της άμυνας ισοφάρισε με αρωγό τον αντίπαλο στόπερ. Καλύτεροι στο τελευταίο ημίωρο οι γηπεδούχοι, η Ιντσεόν όμως είχε δοκάρι σε γρήγορη μετάβαση.