* Στο 2ο γύρο (10/06): Ουλσάν – Τζετζού 5-1

* Στο Κύπελλο (28/06): Ουλσάν – Τζετζού 1-1 (5-6 στα πέναλτι)

Δείτε τα Προγνωστικά Α’ Νοτίου Κορέας

ΟΥΛΣΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (3-1) από την Σουγόν Μπλουγουίνγκς. Ο Γέον (40’) άνοιξε το σκορ για την Σουγόν, οι Μούλιτς (74’) και Τσαν (90+1’) έκαναν το 3-0 για να μειώσει ο Καζαϊσβίλι στο 90+5’.

Τρεκλίζει η πρωταθλήτρια τις τελευταίες εβδομάδες, η πρωτοπορία της δεν απειλείται ακόμα, αλλά με τις ήττες που προηγήθηκαν άρχισε να κλονίζεται η αυτοπεποίθησή της.

Ανησυχητικός οιωνός η ήττα του περασμένου Σαββάτου στην έδρα της ουραγού, η οποία δεν είχε καταγράψει μέχρι πρότινος εντός έδρας νίκη! Ξεκίνησε με δοκάρι το παιχνίδι στην Σουγόν, αλλά τα κενά στις μεταβάσεις δεν άργησαν να φανούν. Δίκαιο το προβάδισμα των γηπεδούχων, οι οποίοι ντούμπλαραν το προβάδισμά τους μετά από repress και σε αντεπίθεση έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στην επικράτησή τους.

Τρεις μερες νωρίτερα υπέστη και την πρώτη εντός έδρας ήττα της σεζόν από την Ιντσεόν (1-2) με γκολ στις καθυστερήσεις.

ΟΥΛΣΑΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 6/8 τελευταία παιχνίδια της

* Over 2.5 τα 12/13 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΤΖΕΤΖΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (4-2) από την Ποχάνγκ. Ο Γκο (16’) άνοιξε το σκορ για την Ποχάνγκ, η Τζετζού ανέτρεψε προσωρινά το σκορ με Κιμ (55’) και Γέον (71’). Ο Γκραντ (73’) ισοφάρισε, δευτερόλεπτα αργότερα ο Βάντερσον έκανε το 3-2 και ο Κιμ διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 90+8’.

Τα 8 παιχνίδια δίχως νίκη (0-3-5) έφτασαν οι νησιώτες με την κυριακάτικη ανατροπή στην Ποχάνγκ, όπου επιβεβαιώθηκαν τα ανασταλτικά της προβλήματα. Έφτασε τις τέσσερις εκτός έδρας ήττες με 13 γκολ παθητικό.

Καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο η Ποχάνγκ, μονοπώλησε τις απειλές, είχε δοκάρι μετά το προβάδισμά της. Η Τζετζού όμως αντέδρασε μετά την ανάπαυλα, πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων και γύρισε τούμπα το παιχνίδι σε γεμάτη περιοχή, ενώ ενδιάμεσα είχε δοκάρι σε αντεπίθεση. Απάντησε άμεσα από στατική φάση η Ποχάνγκ και δευτερόλεπτα αργότερα ανέκτησε το προβάδισμα σε μετάβαση.